Consultant Junior preturi de transfer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2500 RON
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • studii universitare, profil economic,
  • cunostinte avansate de limba engleza,
  • capacitatea de a lucra cu termene limita,
  • capacitatea de a gestiona mai multe proiecte in paralel,
  • capacitatea de a gestiona singur termene si proiecte,
  • cunostinte medii - avansate de Microsoft Excel,
  • cunostinte medii - avansate de Microsoft Word
  • reprezinta un plus cunostintele medii de contabilitate si consultanta fiscala

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • colecteaza informatii financiar contabile (fise de cont, balante, situatii financiare, declaratii de impozit pe profit) si asigura interpretarea lor,
  • participa la realizarea de dosare de preturi de transfer, sub coordonarea unui senior
  • participa la elaborarea de studii de comparabilitate utilizand baze de date dedicate, sub coordonarea unui senior
  • gestioneaza relatia cu clientii in vederea colectarii informatiilor necesare pentru elaborarea dosarului de preturi de transfer,
  • solicita informatii financiar-contabile si comerciale necesare pentru intocmirea dosarului de preturi de transfer.
Beneficii:
  • lucru de acasa (100%),
  • flexilibilitate maxima cu privire la organizarea programului de lucru,
  • prime de sarbatori (Craciun, Paste),
  • tichete de masa;

Viboal FindEx este un cabinet de consultanță fiscală dedicat pe trei arii de servicii: prețuri de transfer, consultanță fiscală și expertize judiciare.

Activi din 2010, portofoliul de clienți în materie de prețuri de transfer include la data curentă peste 500 de companii multinaționale și grupuri naționale; experiența noastră include atât proiecte realizate pentru clienți interni, cât și proiecte internaționale realizate pentru stabilirea politicii de prețuri de transfer pentru grupuri cu prezența multinațională la nivel global.

Din 2012, aria de prețuri de transfer este completată de consultanță fiscală – un transfer de încredere natural după un prim contact în materie de prețuri de transfer.

Începând din 2015 se dezvoltă aria de expertize fiscale; înalta calificare și cunoașterea aplicată a principiilor fiscale și contabile recomandă experții noștrii înscriși în tabloul experților judiciari pentru a participa ca experți parte alături de unele dintre cele mai prestigioase case de avocatură din România.

Pentru mai multe detalii despre noi, accesati pagina de Internet: www.viboal-findex.ro.
Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos