Gratis

Consultant in calatorii de afaceri si Agent Ticketing

New Concept Travel
3 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul Ideal:
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii, cat si cu colegii;
  • Capacitate si disponibilitate de invatare;
  • Bine organizat, dinamic, orientat spre rezultate, flexibil si foarte motivat;
  • Proactiv, capabil sa gaseasca solutii, adaptabil si creativ;
  • Cunostinte de limba engleza ( cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj);
  • Cunostinte de operare cu suita Microsoft Office;
  • Cunoaștinte in sistemele de operare specifice industriei de turism reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Proceseaza cererilor de rezervare zbor/hotel/evenimente;
  • Asigura eliberarea documentelor de calatorie, atat interne cat si internationale - bilete de ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄avion, vouchere de cazare;
  • Elaboreaza si transmite oferte catre clienti, conform solicitarilor primite, tinand cont de strategiile de vanzari ale companiei;
  • Asigura elaborarea si transmiterea cererilor de oferta catre clienti;
  • Aplica strategiile de vanzare a serviciilor catre clienti potrivit cererilor acestora si procedurilor companiei;
  • Activitati back-office;
  • Acorda suport clientilor atat inainte cat si pe toata perioada calatoriei;

Oferim:
  • Un pachet financiar motivant, personalizat;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare privata de sanatate;
  • Oportunitati de dezvoltare a carierei;
  • Un mediu de lucru dinamic;
  • Invatare si formare continua;
  • Un spatiu de birouri modern, confortabil, intr-o locatie ultra-centrala, in proximitatea unor hub-uri de transport in comun;

Compania lider mondial in managementul călătoriilor de afaceri vă oferă oportunitatea de a vă alătura echipei din Romania de consilieri de călătorie care ofera servicii celor peste 200 de clienți globali și multinaționali.

New Concept Travel este partener exclusiv American Express GBT in Romania din anul 2003, cu peste 30 ani de experienta exclusiv in domeniul calatoriilor de afaceri, livrand cu succes și constant valoare bazată pe bogăția de cunoștințe American Express GBT completată de expertiza locală.

Daca ești dinamic, motivat și pasionat si vrei sa-ti dezvolti in continuare abilitatile profesionale sub umbrela unei culturi organizaționale puternice, esti invitat sa aplici.

Cautam consultanti in calatorii de afaceri pentru departamentele specializate de rezervari bilete de avion, rezervări hoteliere, închirieri auto și organizare de evenimente.

Pozitiile sunt disponibile pentru profesionisti cu experienta, dar si pentru absolventii energici aflati la inceputul carierei care doresc sa invețe rapid.
Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 16 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024