Gratis

Consultant Imobiliar

Connect Imob Consult S.R.L.
10 poziții

Candidatul Ideal

VIB Imobiliare Dorobanți își caută colegi noi.
Alătură-te unei echipe de profesioniști în domeniu, cu peste 15 ani de experiență, și descoperă oportunitățile pieței imobiliare din zona de nord a Bucureștiului.

Jobul ți se potrivește de minune dacă:

- ești o persoană dinamică, cu înclinație către relaționare și comunicare
- organizarea este punctul tău forte, pentru că vei îmbina munca de birou cu cea de teren și îți vei planifica singur programul
- crezi că atitudinea ta pozitivă și implicarea te vor ajuta să te dezvolți profesional
- înțelegi că veniturile tale vor fi direct proporționale cu efortul depus

Cum se desfășoară o zi de muncă?

- îți planifici programul în funcție de nevoile tale
- contactezi proprietarii, folosind bazele de date pe care ți le punem la dispoziție
- preiei informații despre proprietățile publicate la vânzare sau închiriere
- vizitezi proprietățile preluate în această fază de prospectare și o fotografiezi
- listezi online proprietățile din portofoliul tău și le prezinți apoi potențialilor clienți care te contactează
- organizezi întâlnirile dintre proprietari și cumpărători sau chiriași
- reprezinți și consiliezi clientul în procesul de vânzare sau închiriere a proprietății
- asiști la negocieri și la finalizarea tranzacțiilor

De ce ai nevoie?

- să te familiarizezi cu Google Calendar și soft-uri ca Office Word, Outlook
- permis de conducere categoria B (*deținerea unui autoturism personal pentru deplasările pe teren constituie un avantaj major)

Descrierea jobului

Cu ce venim noi?
  • Cel mai bun software imobiliar din piață (CRM + website), dezvoltat chiar de echipa noastră de programatori, menit să îți ușureze activitatea, ca tu să poți gestiona un portofoliu mai mare de clienți și de proprietăți, dar și publicitatea acestora.
  • Aparatura necesară pentru desfășurarea activității în condiții optime, respectiv: Laptop personal, tabletă pentru scanarea și completare automată a contractelor (+software pentru semnare digitală), smartphone, aparat foto DSLR cu obiectiv ultrawide.
  • O echipă cu experiență care te va susține și de la care vei deprinde cu ușurință workflow-ul, pentru a putea lucra cât mai organizat și eficient

Beneficii
  • Venituri direct proporționale cu efortul depus, măsurat în baza unui sistem de activități realizate lunar
  • Comisioane peste media pieței
  • Bonus de performanță
  • Bonus pentru combustibil în funcție de activitățile realizate

Dacă oferta noastră te încântă, te invităm să ne trimiți CV-ul la adresa de e-mail: elena.palade@vibimobiliare.ro

De abia așteptăm să facem cunoștință!

Suntem VIB & Partners, compania ce ofera inca din anul 2004 servicii integrate de consultanta imobiliara, cu agenti de vanzari profesionisti in principalele zone ale Bucurestiului. Dispunem de o echipa de marketing valoroasa, departament IT dedicat, fotografi profesionisti, promoteri si parteneri in domenii variate (consultanta legala, arhitectura, design interior, evaluare, consultanta financiara).
Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024