Gratis

Consultant imobiliar | RE/MAX Nord Estates

North List S.R.L.
10 poziții

Candidatul Ideal

Dorim să ne extindem echipa și căutăm persoane motivate, ambițioase, care doresc să crească și să prospere în industria imobiliară.
  • Ai dorinta de a-ti dezvolta propriul business de succes si ai in vedere sa iti deschizi o firma.
  • Locuiesti in Bucuresti sau in localitatile apropiate.
  • Esti interesat sa investesti in educatia ta, ca sa te dezvolti personal si profesional,
  • Iti doresti sa ai venituri considerabile, direct proportionale cu munca depusa, dar sa iti si poti organiza agenda astfel incat sa iti poti rezolva chestiunile personale in functie de nevoile tale.

Descrierea jobului

Cum va arata activitatea ta in cadrul RE/MAX Nord Estates?
  • In prima luna vei parcurge un process de traininguri si integrare astfel incat sa ne asiguram ca vei detine toate informatiile de care ai nevoie pentru a deveini un profesionist in imobiliare.
  • Vei suna 10 clienti pe zi in piata rece pentru a stabili intalniri de semnare de contract.
  • Vei stabili si vei participa zilnic/saptamanal la intalniri cu clientii vanzatori/cumparatori sau cu dezvoltatori pentru a le prezenta serviciile oferite de RE/MAX.
  • Vei oferi 10 carti de vizita pe zi pentru generarea de leaduri.
  • Vei lucra zilnic CRM, in baza ta de date, pentru a te asigura ca ai efectuat toti pasii pentru promovarea proprietatilor.
  • Iti vei organiza calendarul astfel incat sa te asiguri ca vei efectua toate activitatile necesare care sa iti asigure succesul.
  • Te vei documenta continuu asupra modificarilor in piata imobiliara, inclusive a legislatiei.
  • Vei interactiona cu evaluatori, notari, arhitecti etc, pentru a putea oferi informatii avizate clientilor tai.
  • Te vei educa continuu cu privire la procesul de vanzare, time management, generare de leaduri, promovare, legislatie etc
  • Vei interactiona si vei colabora cu alti specialisti in imobiliare din reteaua RE/MAX sau din piata imobiliara pentru a gasi cele mai bune oportunitati de tranzactionare pentru clientii tai vanzatori sau cumparatori.
  • Vei veni zilnic la birou pentru a fii la curent cu noutatile din piata si pentru a face schimb de idei cu colegii tai.
  • Vei participa la trainingurile nationale RE/MAX si vei implementa noile informatii din cursuri, pentru a atinge performanta maxima.
  • Vei efectua actiuni continue de follow up cu clientii tai, pentru a te asigura ca oferi cele mai bune servicii de consultanta in imobiliare,’
  • Vei efectua analize comparative de piata pentru a stabili pretul corect al unei proprietati.
  • Vei participa la sedintele saptamanale ale biroului pentru a intelege strategia biroului.

Ce iti oferim?
  • Procent motivant de comision in functie de tranzactiile efectuate.
  • Brand recunoscut la nivel national care iti va aduce recunoastere si clienti din prima luna,
  • Know how de succes testat la nivel national si international.
  • Acces la instrumente de tehnologie de ultima ora pentru a putea performa.
  • Anual vei participa la Convenia Nationala RE/MAX, cel mai amplu eveniment de imobiliare din Romania.
  • Sesiuni de coaching saptamanal pentru a te ajuta sa iti dezvolti abilitatile necesare pentru a avea success.
  • Acces la cea mai mare baza de date pentru imobiliare, din Romania.
  • Apartenenta la cea mai mare retea de agenti imobiliari din Romania si din lume.
  • Cultura companiei in care promovam comunicarea, colaborarea si performanta echipei.
  • Acces nelimitat la platforma online cu sute de ore de training in vanzari, marketing, time management, business etc.
  • Practic, iti oferim suportul, informatiile si instrumentele necesare astfel incat sa ai cea mai mica sansa de a esua si cea mai mare oportunitate de a avea succes.

RE/MAX Nord Estates este compania imobiliară, unde credem în furnizarea de servicii excepționale clienților noștri și oferirea unui mediu de sprijin și colaborare pentru echipa noastră. În calitate de jucător de top în industria imobiliară, suntem specializați în cumpărarea, vânzarea și închirierea proprietăților rezidențiale și comerciale.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024