Gratis

Consultant fiscal preturi de transfer (transfer pricing)

ATIPIC Transfer Pricing Solutions SRL

Candidatul Ideal

- Atent(a) la detalii;
- Are cunostinte de baza in domeniile financiar-contabil si fiscalitate;
- Stie sa foloseasca programele Microsoft Office;
- Capacitate de invatare accelerata;
- Dorinta de a avansa repede din punct de vedere profesional.

Descrierea jobului

- Efectuarea de analize de contabilitate de management;
- Interpretarea elementelor din facturi si analiza corectitudinii inregistrarilor contabile;
- Examinarea documentelor primite de la clienti;
- Realizarea de analize financiare si interpretarea acestor analize;
- Dezvoltare profesionala continua prin participarea la diverse conferinte si cursuri;
- Intelegerea in detaliu a modului in care functioneaza fiecare dintre afacerile clientilor;
- Folosirea programelor Microsoft Office;
- Participarea la intalniri de lucru impreuna cu membrii ai management-ului companiilor care ne sunt clienti.

Suntem o echipa de specialisti in preturi de transfer si DAC6 uniti de aceeasi mentalitate - de a utiliza tot ce are tehnologia de oferit in pregatirea de dosare de preturi de transfer.

Ne-am inceput activitatea ca firma acum mai bine de 6 ani ani in principal lucrand cu companii antreprenoriale si am ajuns ca in ultimii ani sa castigam proiecte pentru companii multinationale lideri de piata in industrii precum: distributie produse farmaceutice, dezvoltare si testare software, productie materiale de constructii, retail de incaltaminte, productie si comert in domeniul petrolier si multe altele.

Gestionam platforma cu cea mai mare comunitate de preturi de transfer din Romania si suntem implicati activ in grupuri de lucru pentru imbunatatirea legislatiei fiscale.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024