Gratis

Consultant Call Center

AMICredit
10 poziții

Candidatul Ideal

AMICredit angajeaza consultant senior produse bancare!

A vinde nu este o meserie, ci o arta! Arta de a te pune in locul potentialului client si de a intelege ceea ce simte si ceea ce gandeste el.

Asteptam sa ni se alature companiei toti cei care:
- Se definesc prin profesionalism si maturitate in gandire
- Actioneaza cu responsabilitate
- Doresc sa evolueze in cariera
- Nu se multumesc doar cu un salariu de baza si vor sa castige mai mult pe baza rezultatelor
- Inteleg ca tehnologia este un ajutor si nu le e frica sa dobandeasca noi notiuni tehnice

Descrierea jobului

Ce ne dorim de la tine?
- sa contactezi clientii care solicita serviciile noastre si sa le propui produsele de creditare;
- sa oferi cu profesionalism cele mai bune solutii la nevoile clientilor;
- sa tii legatura cu ei pe tot parcursul procesului de creditare, sfatuindu-i cu pasii pe care ii au de facut.
- sa fii responsabil si sa abordezi cu maturitate ceea ce ai de facut.

Ce iti oferim?
- un venit net format din salariu fix negociabil (2500-3000 ron net), la care se adauga lunar comisioane, bonusuri din vanzari, concursuri si provocari bilunare.
Rezultatele tale vor depinde doar de calitatea si cantitatea implicarii tale.
- training de pregatire profesionala prin Scoala de Banking al AMICredit (concept unic pe piata).
- programul de lucru este 9.00 - 17.30.

Suntem nerabdatori sa te cunoastem si sa te primim in familia AMICredit.

AMICredit este o companie de consultanță financiară, importantă pe piața intermedierilor de credite din România. Suntem prezenți in piața intermedierii de credite din 2008. În timp, datorită profesionalismului, seriozității și dedicării 100% în ceea ce facem, am devenit unul din cei mai importanți parteneri ai băncilor și un real ajutor pentru clienții ce apelează la serviciile noastre. Activitatea de vânzări produse financiar-bancare, se desfășoară în două moduri, și anume : - vânzări prin telefon, în care clienții sunt contactați telefonic pentru consultantă și creditare - vânzări directe, în care consultanții au întâlniri directe cu angajații companiilor sau instituțiilor publice pentru a-i consilia și a găsi soluții de creditare potrivite acestora. “Amicul planurilor tale” – este sloganul după care ne ghidăm activitatea zi de zi. Vrem să-ți înțelegem dorințele și nevoile și apoi, prin prisma experienței pe care o avem, să venim în ajutorul tău cu o soluție personalizată.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 6 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024