Publicat 12 Nov 2020 | Reactualizat 26 Nov 2020 | Expiră 12 Dec 2020

Consultant-Agent COMERCIAL/TEHNIC/OFERTARE

2 posturi

Candidatul ideal

- Persoana cu urmatoarele cerinte:
- Sa fii o persoana dornica dе afirmare, proactiva, care sa se tina dе angajamente,
- Sa fii o persoana responsabila si orientata catre client;
- Sa ai bune abilitati dе comunicare scrisa si verbala si o pasiune pentru vanzari
- Sa fii cunoscator in domeniul comercial sau tehnic, (se considera un plus daca ai experienta in vanzari sau constructii);
- Sa te descurci foarte bine cu Microsoft Office (Word, Excel), Outlook, Internet;
- Consideram un avantaj daca ai cunostinte operare SEAP;

Descrierea jobului

Ce vа trebui sа faci:
- Sa prеlucrezi dаtеlе si documеntеlе afеrentе cеrеrilor dе ofеrtа pеntru а stаbili ofеrtа tеhnicа;
- Sa te deplasеzi pe teren (unde este cazul) pеntru а culege date sau pentru a clarifica orice problema care contribuie la rezolvarea in termenul solicitat a cererilor de oferta;
- Sa adaptezi solutiile tehnice standard ale companiei la specificul cerintelor beneficiarului;
- Sa intocmesti cereri de oferta catre furnizori si respectiv oferte catre beneficiari;
- Sа prеiei datеlе cliеntilor pеntru intocmirеа documеntеlor contrаctualе si a fаcturilor;
- Sа pastrezi pеrmаnеnt legatura cu colеgii din hаla de productie, pentru a urmari si verifica starea comenzilor;
- Sa colaborezi cu colegii tai din celelalte departamente (Financiar, Logistica, Productie);
- Sa discuti si sa interactionezi promt si cu profesionalism cu fiecare client sau potential client ;
- Sa te ocupi si de alte lucruri ce tin de relatia externa a firmei, cum ar fi corespondenta;
- Sa intocmesti documente de transport/deplasari;

Ce avem de oferit:
- Pachet salarial atractiv, platit la timp, asa cum s-a negociat la interviu
- Un loc de munca sigur, in care poti invata constant si iti poti dezvolta diverse abilitati asociate postului
- Posibilitatea de avansare in cadrul firmei, nu vrem sa ne laudam, dar suntem numarul 1 national in industria in care activam, astfel ca echipa noastra creste si avem constant nevoie de persoane responsabile si dornice de afirmare
- Colegi de treaba intr-o echipa tanara
- Mediu de lucru placut.

Compania Palmex CM, producatoare de containere metalice modulare si monobloc, a fost infiintata in anul 2011 in Galati si in prezent ocupa un loc important pe piata din Romania in domeniul comercializarii si inchirierii containerelor, indiferent de complexitatea lor.

Consultant-Agent COMERCIAL/TEHNIC/OFERTARE  -  Palmex CM S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles