Publicat 12 Feb 2020 | Expiră 14 Mar 2020

Consultant achiziții publice

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare: juridice, economice, administrative, tehnice;
- Experiență: min. 2 ani în domeniul achizițiilor publice, familiarizat cu SEAP / SICAP;
- Experiența în elaborarea și implementarea proiectelor finanțate din fonduri europene reprezintă un plus;

Cunoștințe:
- Cunoașterea legislației naționale aplicabilă în domeniul achizițiilor publice;
- Cunoașterea limbii engleze;
- Permis de conducere cat. B.

Abilităţi:
- Abilităţi de utilizare MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook);
- Abilitatea de a rezolva sarcini multiple cu termene limită ;
- Abilităţi organizatorice ;
- Abilităţi de interrelaţionare şi negociere a situaţiilor problematice.

Trasături de personalitate:
- Comunicativitate;
- Flexibilitate;
- Inițiativă;
- Onestitate.

Descrierea jobului

Consultanţă în scopul aplicării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziţie publică pentru terți, după cum urmează:
• Elaborarea documentaţiei de atribuire, cuprinzând :
- Verificare / elaborare caiete de sarcini;
- Instrucţiuni pentru ofertanţi / Strategia de Contractare;
- Formulare şi Note justificative;
- Clauze contractuale;
- Fișe de date;
- Postarea documentației și anunțurilor în SICAP.
• Consultanţă şi asistenţă în scopul derulării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziţie publică, cuprinzând:
- Răspuns la solicitările de clarificări;
- Consultanţă şi asistenţă în soluţionarea eventualelor contestaţii depuse pe tot parcursul procedurilor de atribuire;
- Consultanță și asistență pentru întocmirea, din punct de vedere a formei acestora, a proceselor verbale, rapoartelor și oricăror documente necesare în procesul de evaluare a ofertelor;
- Întocmirea comunicărilor pentru informarea ofertanților cu privire la rezultatul procedurilor.
• Finalizarea procedurilor de achiziție:
- Întocmirea contractelor de achiziție;
- Asistență în întocmirea dosarelor achizițiilor;
- Asistență în procesul de verificare, monitorizare și control al achizițiilor publice.

Consultanţă în scopul aplicării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziţie publică pentru nevoi proprii, după cum urmează:
- Identificarea anunțurilor publicate pe website-urile oficiale (ex: SICAP) privitoare la contractele de achiziții publice
- Analizarea și clarificarea condițiilor de participare la procedurile de achiziție;
- Întocmirea documentației cerute prin caietul de sarcini, fișa de date, etc.;
- Completarea formularelor aferente licitației, redactarea ofertelor;
- Elaborarea răspunsurilor la solicitările de clarificări emise de autoritățile contractante.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Participarea la cursuri de formare profesională;
- Asigurare de sănătate.

Business Analysis & Strategy Consulting este o companie privată, înființată în 2011, care oferă consultanță și asistență tehnică în accesarea și obținerea de fonduri nerambursabile, managementul proiectelor și al achizițiilor publice.

Având în vedere varietățile extrem de mari a programelor, un proiect poate fi conceput pe diferite nivele, înglobând probleme de diferite dimensiuni. Activitatea companiei noastre este orientată către beneficiarii care au nevoie de asistență în depășirea problemelor pe care le implică un proiect finanțat din fonduri nerambursabile, atât în elaborarea lui cât și în implementare.

În domeniul achizițiilor publice, oferim o gamă largă de servicii dedicate atât autorităţilor publice, cât şi operatorilor economici, de la simple opinii punctuale cu privire la aplicarea legislației în domeniu, până la organizarea în întregime a procedurilor sau elaborarea ofertelor.

Obiectivul nostru este ca, prin experiența noastră și prin eforturile depuse, să oferim soluțiile cele mai bune care să sporească succesul clienților noștri.

Expirat
Consultant achiziții publice  -  BUSINESS ANALYSIS & STRATEGY CONSULTING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles