Gratis

CONSILIERI DE VANZARI

SC CARETTA SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Te asteptăm în echipă dacă te regăseşti în descrierea de mai jos:
-ai abilitatea de a crea rapid conexiuni;
- ai abilități de prezentare persuasivă a produselor şi serviciilor;
- ai inteligență emoțională în gestionarea obiecțiilor şi reclamațiilor;
- ai empatie şi serviabilitate;
- ai capacitatea de adaptare la schimbare;
- ai gândire critică şi rezolvarea problemelor;
- deții permis de conducere categoria B (valabil pentru consilierii de teren)

Descrierea jobului

- identificarea şi contractarea potențialilor clienți targetați de companie conform obiectivelor săptămânale ;
- cunoaşterea produselor şi serviciilor oferite de companie pentru a le putea prezenta persuasiv clienților;
- promovarea valorilor şi imaginii companiei în relațiile cu clienții;
- oferirea de consultanță către clienți în vederea alegerii soluției potrivite;
- pregătirea propunerilor tehnice şi ofertelor comerciale conform standardelor şi politicilor companiei şi prezentarea acestora către clienți;
- asistarea şi urmărirea procesului de vânzare până la finalizare;
- menținerea unei bune relații cu clienții după finalizarea tranzacției şi dezvoltarea unui parteneriat pe termen lung;
- creşterea şi actualizarea bazei de date de clienți prin acțiuni proactive de vânzare conform obiectivelor de activitate stabilite cu managerul de vânzări pentru atingerea targetului.

De ce să lucrezi pentru noi?
Ne dezvoltăm propriul talent! Pentru a te ajuta să progresezi în carieră, iți oferim oportunități constante de formare și dezvoltare, adaptate obiectivelor și ambițiilor tale;
Suntem mândri de cultura noastră în care toți colegii se pot simți confortabil să fie ei înșiși la locul de muncă și să prospere într-un mediu îndepărtat de stereotipuri și prejudecați.

Pentru munca si implicarea ta iti oferim:
Venit net intre 3.000 – 10.000 lei/lună (salariu de bază fix+comisioane din vânzări+bonus de activitate+tichete de masă);
Suport logistic necesar finalizării vânzării : publicitate, expunere pe piată, brand, promovare on-line;
Traininguri de formare profesionala şi activitati lunare interactive;
Mașină de serviciu;
Prime de sărbători;
Zile suplimentare de concediu in functie de vechimea in companie

Compania Caretta a fost înființată în anul 2006.Suntem printre cei mai importanți producători de sisteme complete de acoperişuri, garduri metalice şi elemente de închidere pentru hale metalice din România.
Misiunea noastră este să construim o companie automatizată, durabilă şi digitalizată, oferind un mediu de dezvoltare unde oamenii îşi valorifică potențialul, contribuind la satisfacția clienților şi la propria lor realizare profesională.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024