Gratis

Consilier vanzari

Eye Temple

Candidatul Ideal

Ne dorim ca si candidatii sa aibe minim 12 luni de experienta in domeniul opticii medicale, fie ca si consilier vanzari, fie ca si optometristi.
Pe langa venitul fix exista si BONUSURI de performanta + masa de pranz decontata. Se respecta toate sarbatorile legale, showroom-ul fiind inchis si practic nu se lucreaza in acele zile. Locatia este un centrala cu acces usor cu multe mijloace de transport in comun, respectiv in blvd. Ion Mihalache 104, sector 1, Bucuresti.
Ca si aptitudini vom enumera mai jos:
1. Comunicare și relaționare
Comunici cu clienții zilnic, deci printre principalele abilități necesare se numără comunicarea, interacțiunea bună cu ceilalți.
2. Atitudine pozitivă
Modul în care îți întâmpini clienții în magazin sau felul în care discuți cu ei telefonic face o mare diferență.
3. Inițiativă, proactivitate, ambiție
4.Organizare
Pentru a te ocupa cu succes de toate responsabilitățile tale, e nevoie să fii bine organizat: să-ți fie clare obiectivele pentru perioade mai lungi sau mai scurte de timp.
5. Colaborare și lucru în echipă
6. Responsabilitate
Să fii punctual, să îți asumi taskurile și să le duci la îndeplinire este o parte importantă din orice job. În cel de consultant vânzări, implică să știi și faptul că ești responsabil de experiența plăcută a clienților în relație cu tine și cu brandul.

Descrierea jobului

Preia clientii veniti de la consultatii sau din surse externe;
 Ajuta clientii in ceea ce priveste identificarea unui produs ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀in conformitate cu standardele
acestora;
 Ofera consiliere clientului in ceea ce priveste lentilele si ramele care urmeaza sa se
aleaga;
 verifica comenzile plasate pentru a se asigura ca sunt trimise correct si
conform cu ce s-a agreat cu clientul;
 Mentine legatura cu furnizorii cu scopul de a urmari comenzile
pentru diverse produse;
 Comanda lentile si le transmite apoi catre atelier pentru prelucrare;
 Verifica in permanenta statusurile comenzilor;
 Se asigura ca primirea comenzilor se face in termenele impuse;
 Asigura aspectul estetic al marfurilor prin asigurarea unei prezentari optime a acesteia la
raft;
 Gestioneaza in sistemul intern politele de asigurare emise de catre vanzator;
 Gestionarea reclamatiilor primite de la client ( de ex – daunele intervenite );
 Mentinerea legaturii cu clientii cu scopul de a-i informa despre statusul comenzii;
 Preluarea livrarilor de produse (rame si lentile) si atribuirea lor catre comenzi care urmeaza a fi trimise
catre montaj

Suntem o companie ce ofera servicii complete de optica si optometrie fondata in 1992. Aici clientii pot beneficia si de servicii de medicina oftalmologica, interpretarea prescriptiilor, selectia ramelor de ochelari in functie de imperativele estetice ale fiecarui purtator, si nu in ultimul rand de executia unei perechi de ochelari complete.

Punem pret pe importanta sanatatii clientilor si de aceea lucram cu medici primari oftalmologi care se bucura de o cariera remarcabila. Mii de pacienti le-au trecut pragul, iar fiecare dintre cerintele lor si-a gasit rezolvarea cu stiinta si caldura oferita de colegii nostri fie ei medici oftalmologi sau optometristi

Avem un portofoliul divers de branduri cu care lucram, inclusiv din marci de ochelari premium si de lux, precum Maybach, Cartier, Gucci si altele. Astfel, beneficiem de o gama variata de clienti, multi dintre ei fidelizati de-a lungul timpului.

Ce ne diferentiaza:
- atentia fata de client;
- oferirea unei consultante de cea mai buna calitate, croita pe nevoile sale:
- un mediu de lucru prietenos.

Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 19 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024