Publicat 08 Nov 2019 | Expiră 08 Dec 2019

Consilier Vanzari mobilier

5 posturi

Candidatul ideal

Pentru ca suntem o echipa unita, integra si cu abordare curajoasa, ne-am dori ca si tu sa fi la fel.
Pentru a avea succes in acest rol trebuie sa indeplinesti urmatoarele criterii:
- abilităţi excelente de comunicare, relaţionare şi negociere, atitudine deschisă, optimism;
- dornic de afirmare;
- abilitati dezvoltate de comunicare personala si interpersonala;
- abilitati de vanzare si negociere atat in B2C cat si in B2B;
- dorinta de a munci;
- mod de gândire orientat spre client;
- orientare către rezultate;
- asumarea responsabilitatilor;
- disponibilitate de lucru pe teren pentru identificarea potentialilor clienti, contactarea beneficiarilor;
- disponibilitatea de lucru in weekend, cu recuperare in timpul saptamanii;
- permis de conducere categoria B;
- experienţă în vânzări în domeniul vanzarii de mobila si decoratiuni – reprezintă un avantaj;

Descrierea jobului

- Oferă şi vinde clienţilor, persoane juridice/ persoane fizice, produsele companiei preponderent la sediul companiei noastre din Pipera, ocazional la sediul clientilor;
- Oferă consultanţă şi suport clienţilor;
- Administrează, întreţine şi dezvoltă o relaţie cât mai bună cu clienţii;
- Realizarea obiectivelor din vanzari si incasari lunare si anuale;
- Identificarea nevoilor clientilor si prezentarea solutiilor optime;
- Preluarea comenzilor si incheierea de noi contracte;
- Negocierea termenelor si modalitatilor de plata conform politicii comerciale;
- Intocmeşte rapoarte de activitate si vine cu propuneri de imbunatatire a acesteia;
- Mediatizarea ofertei - vanzarea intregii game de produse a companiei;
- Prospectarea, analiza si intrepretarea informatiilor din piata;
- Mentinerea legaturii cu celelalte departamente pentru finalizarea comenzilor;
- Indeplinirea prompta si corecta a sarcinilor de serviciu;

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Atmosferă placută de lucru intr-o echipa tanără, dinamică si ambiţioasă.
- Bonusuri din vanzari

Cu o experienta de peste 20 de ani, Brandul ALFEMO este implementat cu succes in peste 250 de magazine din intreaga lume. Produsele concepute de designerii din Italia se bucura de cea mai inalta tehnologie de productie in Izmir, intr-o unitate de productie ce depaseste 7700mp.

Incepand cu 2018, ALFFEMO isi deschide portile si in Romania, intr-un showroom generos de peste 1300mp localizat in Pipera precum si prin magazinele partenere din tara si vine în întâmpinarea nevoilor dumneavoastră cu produse de calitate, moderne sau clasice pentru toate gusturile. Şi pentru că pe parcursul unui an apar foarte multe produse noi, aici veţi găsi întotdeauna ceva nou şi interesant, la un raport calitate-preţ in permanenţă îmbunătăţit!

ALFEMO isi desfasoara activitatea dorindu-si sa aduca pe piata produse de calitate la preturi accesibile. Prin intermediul site-ului si a magazinului nostru din Bucuresti, precum si prin reteaua de magazine din tara, comercializam o gama complexa de obiecte de mobilier si decoratiuni interioare. Deoarece stim ca fiecare dintre noi suntem diferiti si fiecare casa devine un camin prin amprenta personala, va punem la dispozitie o gama foarte variata de produse pentru a obtine locuinta mult dorita. O parte dintre acestea sunt disponibile imediat, din stoc iar restul pe baza de comanda. Calitatea si versatilitatea sunt atributele principale ale produselor noastre, oferindu-va astfel posibilitatea de-a alege dintr-o multitudine de materiale, culori si modele.

Modele unice, preturi accesibile, calitate garantata.
www.alfemo.ro

Consilier Vanzari mobilier  -  ALFEMO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles