CONSILIER VANZARI AUTO

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- excelente abilitati de comunicare si de negociere
- orientare spre rezultate si atingerea obiectivelor
- spirit de organizare si capacitate de automotivare
- atitudine pozitiva, orientare catre client si spre solutionarea imediata a problemelor
- reprezinta un avantaj experienta profesionala in vanzari si cunostintele in domeniul auto;
- tact, diplomatie si rabdare;
- absolvent de studii superioare;
- cunostinte operare pe calculator
- permis de conducere categoria B
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.

Descrierea jobului

- ofera consultanta clientilor in vederea vanzarii de autoturisme
- mentine si dezvolta o buna relatie cu clientii chiar si dupa finalizarea tranzactiei
- identifica si contacteaza potentiali clienti
- detine informatii cu privire la ofertele, noutatile tehnice, actiunile de promovare si evolutiile produselor pe care le prezinta si a pietei auto nationale si locale
- isi imbunatateste periodic cunostintele despre produsele companiei si intocmeste oferte personalizate clientilor
- livreaza autoturismul clientului, dupa ce in prealabil il informeaza cu privire la utilizarea lui si furnizeaza documentele necesare;
- prezinta clientilor facilitatile de service, precum si oportunitatile de incheiere a contractelor de service;
- receptioneaza autovehiculele noi sosite la reprezentanta
- intocmeste documentele necesare contractarii si vanzarii, incheie contractul de vanzare-cumparare, urmareste platile efectuate de clienti si situatia comenzilor, verifica exactitatea datelor si conformitatea comenzii cu cerintele clientului;

BENEFICII:
- salariu motivant in functie de realizari;
- tichete de masa
- laptop si telefon de serviciu;
- mediu de lucru profesionist

SC Union Cars SRL reprezentanta auto SUZUKI si FORD, cauta sa-si mareasca echipa, pentru a raspunde in continuare cerintelor clientilor.
Misiunea firmei este ca prin consiliere in vanzari, prin servicii tehnice oferite si prin experienta, sa ajute clientii sa achizitioneze cele mai potrivite autoturisme, pentru a atinge o mai mare rentabilitate si eficienta in viata de zi cu zi, precum si in afacerile pe care le desfasoara.
Publicat 13 mai 2022 Reactualizat 16 mai 2022 Expiră 12 iun. 2022