Publicat 19 Oct 2018 | Reactualizat 18 Nov 2018 | Expiră 18 Nov 2018

Consilier Vanzari Asigurari Medicale MetLife/ Call Center

1 post

Candidatul ideal

Te consideri comunicativ, motivat, responsabil, sociabil si detii minim diploma de Bacalaureat? Crezi ca meriti un salariu bun indiferent de experienta dar, in acelasi timp, iti doresti sa te dezvolti si sa deprinzi noi abilitati in vanzari? Crezi ca ti-ar fi usor sa transmiti informatii si simti ca ai fi un negociator cu potential? Iti place sa vorbesti la telefon? Cautam pe cineva exact ca tine! Echipa noastra ce colaboreza cu Metropolitan Life, parte din MetLife Inc, una dintre cele mai mari companii de asigurari din lume, se extinde cu noi proiecte. Acum poti vinde chiar tu Asigurari medicale, recunoscute in toata lumea! Nu iti cerem neaparat experienta, iti oferim experinta.

Ce mai oferim?:
- Salariu fix + grila foarte avantajoasa de bonusare. Cat inseamna asta? Vrei un exemplu: salariul unui agent foarte bun, cu norma intreaga poate ajunge peste 3300lei net.
- Tichete de masa;
- Abonament sala sport Hilton - 80% achitat de catre companie;
- Abonament medicina muncii;
- Program de lucru foarte accesibil: full-time (9:00 - 17:00) sau part-time (4h/ 6h); doar de luni pana vineri (+1 sambata pe luna 10:00-15:00); fara duminici, fara sarbatori legale!;
- Acces la alte bonusuri si concursuri periodice;
- O calificare profesionala in asigurari - certificata cu diploma de la Institutul Financiar (CPA);
- Posibilitati reale de promovare functie de performante si aptitudini;
- Traininguri specializate (ex: produse, vânzări);
- Colaborarea cu team leaderi tineri si manageri calificaţi;
- Un mediu plăcut de lucru la care poti contribui si tu;
- O locaţie foarte aproape de metrou;

Descrierea jobului

Mai exact ce ne-am dori de la tine:
- Initierea apelurilor telefonice catre clientii din sistem (amabili speram);
- Vanzari calitative (de asigurari medicale, servicii bancare, etc) catre aceiasi clienti (amabili, am spus!);
- Procesarea si introducerea in program a datelor, caci ne trebuiesc si dovezi scrise, nu?;
- Intregirea atmosferei placute de la locul de munca, iar tu poti face diferenta!

Si ca sa poti indeplini aceste sarcini ar trebui:
- Sa fii prieten cu limba romana;
- Ai copiat sau nu, macar diploma de Bacalaureat sa ai; ah, ESTI DEJA STUDENT? perfect pentru noi (dar mai ales pentru tine!);
- Să fii capabil să inveti a soluționa task-uri cu care probabil nu te-ai mai întâlnit;
- Sa dai dovada de spontaneitate si atentie distributiva, pentru ca stim ca poti;
- Sa fii comunicativ, responsabil, spirit haios si determinat; si hai ca nu-ti cerem prea mult, nu? :)

Ti-ar placea sa lucrezi cu noi!

Telbridge is a company with an established market position in the outsourcing call centers, mainly specializing in insurance, finance and telecommunications. We operate since 2005 solely based on Polish capital. We now employ over 1,500 employees in 6 branches: Czestochowa, Radom, Torun, Warsaw, Kielce and now Bucharest.

The primary objective of the company is to satisfy the needs of the market related to the sale of products and services by phone. We focus on serving the above sales channels both outbound (outbound - active telemarketing, telesales, questionnaires, debt recovery), as well as inbound traffic (inbound - customer service, line ordering, help line).

We believe that the success of our call center services is mainly due to the highly trained and motivated teams of agents that we hire.

Our business model primarily involves:

- Employing the best possible candidates (offering a competitive basic salary and attractive real incentive programs),
- Regular investment in the development of the agents’ skills (eg . developing training programs for expected competencies and skills),
- Using a clear and meaningful system of job evaluation and rewards for being successful at work,
- Developing a relaxation training and the reduction of unwanted stress and inefficient level of motivation.

Consilier Vanzari Asigurari Medicale MetLife/ Call Center  -  Telbridge Bucuresti