Publicat 23 Mai 2019 | Reactualizat 22 Iun 2019 | Expiră 23 Iun 2019

Consilier Vânzări Asigurări

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Groupama Asigurări, singurul asigurător certificat Top Employer în România, își mărește echipa de profesioniști în vânzări.

Dacă:

  • ai experiență în vânzarea de asigurări (minim 2 ani),
  • ești de părere că vânzările nu înseamnă doar contracte ci relaţii de durată, construite in jurul clientului şi nevoilor lui,
  • îți dorești să îți construiești un portofoliu stabil de clienți, pe termen lung, într-o firmă de top, care își pune angajații pe primul loc,
înseamnă TU că ești persoana pe care o căutăm!

Candidatul ideal are:
  • Bune abilităţi de comunicare, colaborare și influențare
  • Proactivitate și o puternică orientare către client
  • Focus pe rezultate şi către dezvoltarea portofoliului
  • Deschidere la învățare şi dezvoltare personală
  • Atitudine pozitivă şi adaptabilitate
  • Bune abilități de folosire a calculatorului

Descrierea jobului

Ce face Consilierului de Vânzări?

  • Dezvoltă si gestionează portofoliul de clienţi;
  • Identifică nevoile clienţilor, oferă cea mai bună soluţie si emite poliţele de asigurare;
  • Gestionează poliţele vândute si portofoliul de clienţi, urmărind încasarea contravalorii ratelor la poliţele încheiate si reînnoirea acestora in funcţie de data la care expiră;
  • Identifică noi oportunităţi de dezvoltare a portofoliului de clienţi;
  • Menţine o legătură permanentă cu clienţii, acordându-le consiliere.
Beneficii:
  • Contract de muncă, salariu fix plus recompensă financiară legată de performanţă,
  • Bonuri de masă, primă de vacanță și de sărbători, plus alte beneficii financiare și non-financiare.
  • Oportunităţi de învăţare si dezvoltare personală și profesională;
  • Lucrul intr-o echipă performantă cu dorinţa de învățare si îmbunătăţire continuă.

Groupama Asigurări este parte a unui grup internațional de asigurări și servicii financiare din Europa, având în prezent 32600 de angajați și peste 13 milioane de clienți la nivel global. În 2018 Groupama a obținut certificarea Angajator de Top in Romania, acordată de Top Employer Institute din Olanda. Astfel, Groupama devine singurul asigurător din piata locală certificat Top Employer.

Grupul are o istorie de peste 100 de ani în Franța și a pătruns pe piața românească din anul 2007 prin achiziționarea a trei companii locale: Asiban, BT Asigurări și OTP Asigurări. Groupama Asigurări este astăzi unul dintre liderii pieței de asigurări din România: locul 1 în asigurări agricole și de locuință, peste 1.100.000 de clienți și de o rețea de 122 de agenții și puncte de lucru pe tot teritoriul României. Oferim produse de asigurari de viaţă, bunuri, răspundere civilă, auto şi agricole, atât persoanelor fizice, cât şi clienţilor corporate.

La Groupama știm să succesul nostru este legat de motivaţia și performanța angajaților noștri și de aceea investim constant în starea de bine și în pregătirea și dezvoltarea oamenilor, principala noastră resursă.

Expirat
Consilier Vânzări Asigurări  -  SC Groupama Asigurari SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles