Gratis

Consilier service camioane/Inginer mecanic

Restaco MB S.R.L.

Candidatul Ideal

- studii superioare tehnice finalizate;
- experienta de min 1 an in cadrul unui service auto;
- permis de conducere categ. B,C;
- limba engleza - minim nivel mediu;
- cunostinte avansate despre componentele camioanelor;
- bune abilitati de comunicare, relationare, organizare;
- capacitate de a lucra in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- receptionarea si inspectia preliminara a autovehiculelor in service, in vederea identificarii problemelor tehnice reclamate de catre clienti;
- ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄consilierea permanenta a clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si lucrarile care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autovehiculului;
- estimarea costurilor comenzii si transmiterea lor catre clienti;
- programarea autoturismelor in atelier si asigurarea incarcarii optime a acestuia;
- intocmirea actelor necesare efectuarii lucrarilor de reparatii si intretinere in service.

Beneficii:
- pachet salarial atractiv.
- bonusuri extra-salariale in functie de rezultatele obtinute.
- tichete de masa.
- posibilitatea de avansare.
- cursuri de perfectionare periodica.
- oportunitati de dezvoltare profesionala si personala intr-un mediu dinamic si profesionist.

Descrierea companiei

Centru Autorizat de Service Mercedes-Benz

RESTACO MB S.R.L. a fost înființată în anul 1991 în Suceava.

În anul 2001 firma şi–a extins obiectul de activitate cu domeniul “vânzări și service pentru autoturisme, autovehicule comerciale uşoare şi camioane.“

Cele trei atribute care definesc RESTACO Suceava sunt “Rapiditate. Eficiență. Calitate”, dat fiind faptul că toate serviciile firmei sunt oferite la standardele producătorului german, de către un personal profesionist, instruit și dedicat mărcii.

Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 12 Iun. 2024