Publicat 14 Aug 2019 | Expiră 13 Sep 2019

Consilier Receptie Service VW

1 post

Candidatul ideal

Experienta: minim 1 an, orice experienta similara poate fi considerata avantaj
Studii de baza: medii/superioare tehnice constituie avantaj
Cunostinte: legislatie gestiune stocuri, cunostinte operare MS Office si/sau alte sisteme informatice specifice activitatii (avantaj CROSS, etc)
Abilitati:
de comunicare;
de organizare;
de lucru cu documente/sisteme informatice;
disponibilitate de a lucra intr-un mediu dinamic.
Alte Cerinte:
permis de conducere categoria B;
disponibilitate de a lucra intr-un mediu de lucru dinamic;
calm, toleranta ridicata, abilitati de gestionare a conflictelor;
orientare spre rezultate;
atitudine proclient.

Descrierea jobului

Principalele sarcini si responsabilitati:
· identificarea nevoilor/cerintelor clientului si inregistrarea lor
· receptionarea autovehiculului ce urmeaza a fi reparat; efectuarea constatarii primare; efectuarea probelor de drum;
· consilierea si informarea clientilor cu privire la volumul, durata si costul lucrarilor efectuate in service si cu privire la decalarea termenelor de executie
· consultanta tehnica a clientilor, la cererea acestora
· elaborarea comenzii de lucru pentru atelier si urmarirea acesteia si a termenului de executie
· controlul calitatii operatiilor de service si pregatirea documentatiei necesare returnarii automobilului
· consilierea activa referitoare la efectuarea unor lucrari ulterioare necesare
· promovarea activa a serviciilor, pieselor de schimb si a accesoriilor disponibile;
· solutionarea orientata catre client a reclamatiilor
· realizarea indicatorilor conveniti

Salarizare compensatii si beneficii: pachet salarial competitiv ce include bonusuri de performanta; oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;

Canalele de transmitere a cv-urilor: Site www.radacini.ro; resurse.umane@radacini.ro;
Mesaj catre candidati: Va rugam sa transmiteti CV-ul, doar daca aveti indeplinite conditiile de aplicare din profil. CV-urile care nu corespund profilului, nu vor fi luate in considerare pentru acest post.

DESCRIEREA COMPANIEI
Radacini Grup este unul dintre cei mai mari actori ai pietei auto din Romania, detinand in portofoliul sau marci auto consacrate precum Opel, Mazda, Volkswagen, Peugeot, Suzuki, Honda, Citroen, Chevrolet (service), Audi (service). Radacini Grup detine centre auto integrate in Bucuresti, Brasov, Constanta, Braila, Galati si Ploiesti .
Grupul Radacini este prezent in Constanta prin marcile Volkswagen si Opel.

Consilier Receptie Service VW  -  DARIUS MOTORS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles