Publicat 09 Dec 2019 | Reactualizat 06 Ian 2020 | Expiră 09 Ian 2020

Consilier Livrare

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii liceale absolvite;
Minim 1 an experiență în recepție marfă / logistică sau comert;
Orientare și deschidere către client;
Capacitate de organizare și prioritizare;
Spirit analitic dezvoltat, atenţie la detalii;
Foarte bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
Inițiativă, flexibilitate și dinamism.

Descrierea jobului

Recepţionează cantitativ și calitativ produsele în zona de livrare, în funcţie de comenzile clienților, pentru a corespunde cu facturile de însoţire a mărfii și sesizează prin sistemul informatic neregulile constatate;
Informează persoanele implicate în procesul de livrare cu privire la neconcordanțele identificate între livrarea prevazută și factura clienţilor ;
Menţine legătura cu clienţii în ceea ce privește statusul comenzilor;
Prioritizeaza livrările la clienți in funcție de disponibilitatea resurselor de transport;
Primeşte, orientează şi consiliază clienţii ori de câte ori este necesar;
Soluționează reclamațiile clienților cu privire la livrare (reprogramează o livrare care nu s-a realizat sau relivreaza produsele neconforme etc …);
Coordonează şi participă la încarcarea produselor în autovehicul.

Membră a Grupului Francez Adeo, numărul 3 mondial în piața de bricolaj, compania LEROY MERLIN România are în prezent deschise magazine în București, Craiova, Ploiești, Brașov, Cluj-Napoca, Sibiu, Constanța, Tîrgu Mureș, Suceava, Bacău, Iași, Timișoara, Oradea, urmând să deschidă și alte magazine în principalele orașe din țară. Magazinele LEROY MERLIN oferă clienților săi soluții pentru amenajarea spațiului, decorare, grădinărit, construcții, bricolaj. Astfel, visele fiecarui client se pot îndeplini grație prețurilor accesibile și diversității produselor.

LEROY MERLIN susține platforma comunitara online FACEM-FACEM pusă la dispoziția tuturor pasionaților de bricolaj, construcții, decorațiuni și grădinărit. La Leroy Merlin reușita fiecărui membru al companiei contribuie la reușita companiei.

Expirat
Consilier Livrare  -  LEROY MERLIN ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles