Gratis

Consilier Juridic

SC EM PRIME CONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

Experienta in HG1 /2018
Studii superioare finalizate: Drept
Minimum 3 ani experiență într-o poziție de Manager Contract sau
Consilier Juridic în domeniul construcțiilor
Cunoștințe despre formele contractuale de tip FIDIC
Abilități excelente de comunicare scrisă și orală
Abilități de planificare, organizare, prezentare,persoana dinamica
Cunoștințe de limba engleză - nivel mediu
Cunoștințe bune operare PC (Excel, Word, PowerPoint)

Descrierea jobului

Consultanta si asistenta juridica pe probleme de relatii comerciale si
contracte comerciale;
Analiza si evaluare de riscuri, elaborare obiectiuni pentru
contractele comerciale ale companiei;
Negociere, intocmire, incheiere contracte de executie, subantrepriza,
prestari servicii si a actelor aditionale subsecvente in vederea
modificarii sau completarii contractelor cu date referitoare la durata
contractului, obiectul contractului, pretul contractului,etc;
Asigurarea cu documente si informatii juridice solicitate in
departamentele si compartimentele firmei;
Emitere puncte de vedere la diferitele solicitari din partea
societatii cat si din afara societatii
Redactare notificari ,revizuire furnizori,achizitii
Sa asigure asistenta juridica pentru societate in fata oricaror organe
jurisdictionale;
Sa urmareasca aparitia actelor normative si aduce la cunostinta
conducerii obligatiile ce revin societatii;
Sa intocmeasca formalitatile prevazute de lege in cazul modificarii
actului constitutiv, asigurand inregistrarea documentelor la Oficiul
Registrului Comertului;
Sa se asigure ca monitorizeaza hotararile judecatoresti rezultate in
urma solutionarii litigiilor instrumentate, susceptibile de executare
silita, in vederea legalizarii si demararii demersurilor specifice
pentru recuperarea sumelor de bani datorate societatii;
Sa avizeze si sa legalizeze documentele conform legislatiei in vigoare
care reglementeaza activitatea.
Verificarea respectării condițiilor și termenelor contractuale (HG
1/FIDIC), pe toată durata derulării contractului dintre companie și
Client
Menținerea la zi a documentației contractului și revizuirea periodică,
urmărirea drepturilor și obligațiilor contractuale
Administrarea și gestionarea contractul principal și oferirea de
ajutor în administrarea contractelor de subcontractare/
furnizare/prestări servicii
Redactarea corespondenței către beneficiari, consultanți,
subantreprenori, prestatori și/sau furnizori
Evaluarea problemelor contractuale, pregătirea și redactarea de
notificări de revendicare, formularea răspunsurilor la reclamații,
după caz
Informarea în permanență a Managementului de Proiect cu privire la
statusul contractelor

S.C. E.M. PRIME CONSTRUCT S.R.L. este o societate infiintata in anul 2006, avand ca obiect de activitate “Lucrari de drumuri, poduri, alimentari cu apa, canalizari cat si constructii civile”.

Suntem o firma de renume in domeniul constructiilor cu experienta de peste 15 ani, cu un colectiv tanar, ambitios si calificat in proiectarea si executia lucrarilor de drumuri, sisteme de alimentare cu apa si canalizare. Societatea dispune de peste 300 de angajati capabili sa indeplineasca orice solicitare din partea beneficiarilor.

Spunem cu convingere ca facem faţă tuturor situaţiilor dificile pe care le-am putea întâlni în eforturile noastre de eficientizare şi dezvoltare ale ideilor şi afacerilor clientilor nostri. Societatea noastra ofera sprijin de la baza conceperii unui proiect si pana la finalizarea si predarea proiectelor.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024