Consilier Juridic

IFN NEXT CAPITAL FINANCE SA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Absolvent/a studii juridice;
- Minim 1 an experienta in activitati juridice (experienta in colectare si recuperare creante constituie un avantaj);
- Foarte bune abilitati de comunicare, negociere si abilitati de solutionare de probleme;
- Persoana dinamica, energica si orientata catre rezultate ;
- Optional: Permis conducere categoria B;
- Experienta in cadrul unui birou de executor judecatoresc si abilitatile de utilizare a suitei Office (Word, Excel) la nivel mediu-avansat reprezinta avantaje importante.

Descrierea jobului

- Redactează acţiuni pentru acţionarea în judecată a debitorilor;
- Gestioneaza activitatile de recuperare a creantelor bancare;
- Coordoneaza relatia cu executorii judecatoresti parteneri;
- Responsabil de rezultatele obtinute in dosarele de executare silita, urmareste demersurile efectuate in dosarele de executare, deruleaza negocieri in vederea obtinerii platilor de la debitori etc. ;
- Efectueaza rapoarte si actualizeaza informatii in sisteme, privitoare la rezultatele obţinute.

Ce îți oferim:
• Oportunitatea de învățare și dezvoltare într-un mediu profesionist;
• Acces la pregatire de specialitate și posibilitatea de a evolua profesional;
• Locația unui birou modern cu vedere la parcul Herăstrau 😊

Vino sa ne cunosti si poti face parte din echipa noastra!

IFN Next Capital Finance SA a fost infiintata cu scopul de a actiona ca sursa de servicii de finantare nebancare (in special factoring) destinate IMM-urilor din Romania.Prin serviciul nostru Next Capital Factoring, te putem ajuta sa cresti potentialul companiei tale, fara garantii materiale si fara sa iti cresti gradul de indatorare. Daca din varii motive, accesul la sursele de finantare clasice este dificil sau daca acestea au fost epuizate, serviciul de factoring (finantarea facturilor tale) poate fi raspunsul pentru obtinerea rapida a capitalului de care ai nevoie.
Publicat 29 Mai 2022 Expiră 28 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.