Consilier juridic

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent al Facultatii de Drept (preferabil universitate de stat)
  • Experienta profesionala pe o pozitie similara de 1-2 ani
  • Experienta in intocmirea contractelor comerciale
  • Experinta in intocmirea documentatiei specifice licitatiilor de achizitii publice
  • Cunostinte solide de Microsoft Office (Word, Excel si Outlook)
  • Persoana dinamica, organizata, capabila sa urmareasca si sa respecte termenele limita

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
  • Asistenta juridica a companiei in vederea desfasurarii activitatii in conformitate cu reglementarile legale in vigoare
  • Elaborarea, analiza, modificarea si adaptarea contractelor comerciale sau a altor acte juridice incheiate de societate cu furnizori, clienti, parteneri.
  • Identificarea riscurilor contractuale si propunerea solutiilor pentru atenuarea si/sau eliminarea lor
  • Reprezentarea companiei in fata diverselor institutii publice sau private (Instante judecatoresti, birouri notariale, autoritati contractante, Registrul Comertului, etc.)
  • Pregatirea si analizarea documentelor de calificare solicitate de catre autoritati in cadrul licitatiilor publice/achizitii publice (SAP)
  • Intocmirea documentatiei pentru obtinerea diverselor avize, autorizatii
  • Informarea permanenta a managementului si a celorlalte departamente cu privire la aparitia/ modificarea dispozitiilor normative care impacteaza activitatea companiei
BENEFICII:
  • ​Salariu competitiv si extra beneficii:
  • Abonament servicii medicale private, tichete de masă
  • Oportunitati de dezvoltare
  • Mediu de lucru tanar si placut

Tema Energy este o companie cu actionariat integral privat, infiintata in 2002.

Suntem o companie cu o cultura antreprenoriala si cu o experienta bogata in solutii de power back-up si integrare de sisteme electro-mecanice, atat pe piata din Romania, cat si in sud-estul Europei.

Suntem unul dintre cei mai cunoscuti furnizori full-service de echipamente de electro-alimentare din Romania.

Gama noastra de Echipamente este compusa din Generatoare, UPS-uri, Baterii VRLA, Redresori, dar si alte sisteme integrate in solutiile noastre: Climatizare profesionala, Detectie si stingere incendii, Containere IT, DCIM, etc.

Suntem unul dintre cei mai experimentati integratori de Data Centere si sisteme de tip Power Supply dedicate consumatorilor industriali si critici.

Solutiile noastre sunt dedicate indeosebi segmentului business-to-business (B2B): industrial, IT, telecom, medical, cladiri de birouri, constructii.

Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022