Consilier Juridic

CONFIDENTIAL
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Studii superioare finalizate in domeniul juridic si esti membru activ al Colegiului Consilierilor Juridici din Romania
• Cunoasterea legislatiei in vigoare si informarea conducerii societatii despre modificarile intervenite, in timp util;
• Cunostinte pachet MS Office;
• Abilitati foarte bune de comunicare si interelationare personala;
• Dinamism, rezistenta la stres;
• Capacitatea de a-si stabili prioritati si de a-si organiza munca intr-un mod eficient;
• Capacitate de a respecta termene limita si de a lucra sub presiune;
• Atentie la detalii;
• Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;
• Experienta in executari silite (constituie avantaj);

Descrierea jobului

• Acorda consultanta si consiliere in orice alta problema de natura juridica;
• Intocmeste formalitatile prevazute de lege in cazul modificarii actelor companiei;
• Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
• Gestioneaza dosarele de executare silita si relatia cu executorii judecatoresti;
• Analizeaza contractele pe care urmeaza sa le incheie societatea si vizeaza contractele societatii cu furnizorii si prestatorii de servicii;
• Efectueaza orice operatiune solicitata de conducerea societatii, in legatura cu activitatea juridica sau conexa acesteia;
Publicat 13 oct. 2021 Reactualizat 12 nov. 2021 Expiră 12 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos