Publicat 08 Sep 2020 | Reactualizat 08 Oct 2020 | Expiră 09 Oct 2020

Consilier juridic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare cu profil juridic;
  • Minimum 2 ani experiență în cadrul unui departament Juridic (reprezintă un avantaj experiența într-o companie multinațională)
  • Cunostințe de limba engleză la nivel avansat;
  • Cunoasterea legislatiei pentru Jocuri de Noroc (reprezinta un avantaj)
  • Cunoștințe de operare PC (Microsoft Office);
  • Abilități de comunicare, organizare, planificare și sinteză;
  • Proactivitate și autonomie profesională;

Descrierea jobului

- Asigură consultanţă juridică şi reprezintă societatea în faţa instituțiilor publice, precum şi în raporturile cu partenerii contractuali și terțe persoane fizice/juridice;
- Revizuiește și/sau întocmeşte contracte comerciale sau alte acte cu caracter juridic și ține evidența centralizată a acestora;
- Inițiază procedurile pentru recuperarea creanțelor societății și urmărește încasarea acestora;
- Participă la dezvoltarea de procese şi proceduri asigurând conformitatea acestora cu legislaţia în vigoare;
- Informează superiorul direct și departamentele societății cu privire la publicarea de noi reglementări legale, care pot avea impact asupra activitaţii lor;
- Oferă suport juridic tuturor departamentelor societății cu privire la chestiunile legale cu implicaţii asupra activitaţii lor curente;
- Acordă suport juridic managementului societății și departamentelor specializate, în cadrul proiectelor specifice inițiate de către societate;
- Organizează și pregătește documente complexe, rapoarte, corespondență cu caracter juridic;
- Ține evidența centralizată a tuturor documentelor cu caracter juridic ale societății și se preocupă de actualizarea permanentă a acesteia;
- Mentine legatura cu operatorii de zone pentru distribuirea aparatelor
- Organizeaza distribuirea aparatelor in locatii
- Verifica contractele noi si valabilitatea actelor necesare acestora
- Pregateste dosarele de autorizare ale aparatelor
- Informeaza celelalte departamente in legatura cu orice schimbare
- Completeaza contracte si registre de evidenta ale acestora
- Indosariaza, organizeaza, arhiveaza documentele
- Scaneaza, copiaza, dactilografiaza, formateaza documentele
- Pregateste documentele pentru depunerea la diverse institutii
- Introduce si centralizeaza datele in computer
- Verifica emiterea documentelor specifice activitatii din domeniul jocurilor de noroc
- Reprezenta societatea in relatiile cu ANAF, ONJN, Registrul Comertului.

KAJOT este una dintre mărcile cele mai de succes și de durată din industria internațională a jocurilor de noroc. Compania a pus bazele unor tehnologii performante, utilizate în momentul de față atât în întreaga Europă, cât și în Africa și Asia. Îmbunătățirile și dezvoltarea de concepte noi reprezintă consolidarea imaginii de leader și integrarea în viitor.

KAJOT este sinonim cu distracţia de înaltă calitate, cu posibilitatea de a petrece clipe de neuitat într-un mediu confortabil şi plăcut, pe lângă atenţia deosebită acordată de către personalul nostru.

Expirat
Consilier juridic  -  Catering Mixt RO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles