Publicat 27 Iul 2020 | Reactualizat 26 Aug 2020 | Expiră 27 Aug 2020

CONSILIER JURIDIC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cunostinte temeinice de drept civil, procedura civila
- Spirit organizatoric, eficienta, punctualitate, seriozitate, atentie la detalii, flexibilitate
- Cunostinte avansate operare P.C., Office, Microsoft Word, utilizare internet
- Abilitati de comunicare, de redactare coerenta a actelor de procedura, cunostinte solide de limba romana

Descrierea jobului

Atributii:
- gestioneaza portofoliul de dosare alocat
- emite si comunica acte de procedura
- efectueaza formele de publicitate conform dispozitiilor legale
- efectueaza verificari periodice ale debitorilor urmariti
- intreprinde demersuri pentru urmarirea bunurilor debitorilor
- pastreaza relatia cu debitorii, incheie angajamente de plata cu acordul creditorului si al executorului judecatoresc
- monitorizeaza incasarile din dosarele gestionate
- monitorizeaza zilnic corespondenta
- transmite institutiilor abilitate informatiile si documentele solicitate
- gestioneaza relatia cu creditorul oferind informari periodice legate de stadiul dosarului de executare silita

Birou executor judecatoresc Parvan Violeta fost inregistrat la 26 martie 2005. Profesionalismul nostru este pus in slujba satisfacerii clientelei, cu respectarea stricta a cadrului juridic ce reglementeaza activitatea executorilor judecatoresti.
Biroul Executorului Judecatoresc Violeta Parvan desfasoara activitati de executare silita pe raza municipiul Bucuresti (Judecatoria Sector 1, Judecatoria Sector 2, Judecatoria Sector 3, Judecatoria Sector 4, Judecatoria Sector 5, Judecatoria Sector 6) si a judetelor Teleorman (Judecatoria Alexandria, Judecatoria Rosiori de Vede, Judecatoria Turnu Magurele, Judecatoria Videle, Judecatoria Zimnicea), Ialomita (Judecatoria Slobozia, Judecatoria Fetesti, Judecatoria Urziceni), Giurgiu (Judecatoria Giurgiu, Judecatoria Bolintin-Vale), Calarasi (Judecatoria Calarasi, Judecatoria Oltenita, Judecatoria Lehliu-Gara) si Ilfov (Judecatoria Buftea, Judecatoria Cornetu). Competenta biroului nostru este la nivel national, in ceea ce priveste recuperarea pe cale amiabila a creantelor, notificarea actelor judiciare si extrajudiciare si comunicarea actelor de procedura.

Expirat
CONSILIER JURIDIC  -  BEJ PARVAN

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles