Publicat 22 Iul 2020 | Reactualizat 19 Aug 2020 | Expiră 22 Aug 2020

Consilier juridic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

· Studii superioare finalizate in domeniul juridic (cerinta obligatorie)
· Experienta in domeniu: minim 3 ani (drept comercial)
· Bune cunostinte MS Office (Word, Excel)
· Atentie la detalii
· Abilitati dе organizare, prioritizare si planificare
· Capacitate dе sinteza si analiza
· Spirit dе echipa si bune abilitati dе comunicare• Flexibilitate si atitudine pozitiva

Descrierea jobului

Analiza, avizarea si revizuirea contractelor comerciale-identificare riscuri și propunere de soluții.
Întocmirea de documente juridice (AGA, contracte, notificări, adrese , opinii juridice , împuterniciri etc)
Efectuarea tuturor formalităților cerute de lege/ documente juridice ( cereri la Instituții de Stat / la Instanțele de Judecată)
Monitorizarea legislației relevante în activitatea companiei și infomarea asupra modificărilor legislative
Monitorizare portal instanță de judecata
Acordarea de asistenta juridica
Analiza si evidenta contractelor existente intre companie si furnizori/clienti conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei
Reprezentare companiei în fața diverselor organisme/ instanțe sau parteneri desemnați
Inregistrare, evidența și arhivare a dosarelor contractelor si corespondenței

S.C. Trutzi S.R.L este o societate dinamica si flexibila, orientata catre nevoile si cerintele clientilor, reusind acest lucru intr-un timp foarte scurt, odata cu deschiderea unitatii de productie in anul 2009. Astfel, prin aceasta unitate de productie am marit considerabil gama de produse si, de asemenea, am reusit sa onoram comenzile intr-un timp mult mai scurt si la o calitate mult mai buna.

Am adus un plus societatii prin investitiile repetate si constante in unitatea de productie, cat si in reteaua zonala de distribuitori, care ne-au ajutat sa crestem cifra de afaceri si sa devenim mai competitivi pe o piata care pune accentul in primul rand pe pret, dar si pe calitate.

Ne pretuim clientii si salariatii, credem in colaborarile fructuoase pe termen lung, de aceea oferim servicii de calitate si avantaje deosebite celor care aleg sa colaboreze cu noi.

Pe viitor, vrem sa crestem capacitatea de productie si sa extindem reteaua de distribuitori si de depozite proprii la nivel national. In prezent, atat prin depozitele proprii din Suceava, Bucuresti, Cluj-Napoca, Iasi, Constanta, Galati si Pitesti, cat si prin reteaua nationala de distribuitori, acoperim majoritatea judetelor din tara in ce priveste livrarea imediata a comenzilor (12-24h), celelalte judete ale tarii fiind deservite prin intermediul livrarilor prin curierat rapid. Pe o piata care este in continua miscare, suntem mereu in cautare de noi colaborari, alaturi de care ne dorim sa crestem.

Sloganul nostru este servicii si produse de calitate la un pret convenabil!

Expirat
Consilier juridic  -  TRUTZI S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles