Publicat 16 Mai 2019 | Reactualizat 13 Iun 2019 | Expiră 16 Iun 2019

Consilier Juridic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

  • Cunostinte teoretice si practice solide si de actualitate in domeniul consultantei in drept civil (materia drepturilor reale si obligatiilor civile) si dreptului constructiilor/ urbanismului;
  • Experienta practica relevanta in litigii in fata instantelor judecatoresti (in special in materia dreptului contencios administrativ), cat si a altor organisme cu atributii jurisdictionale;
  • Minimum 3 ani de experienţă în poziția de consilier juridic;
  • Abilitați excelente de comunicare și exprimare în limba romana, de analiza, sinteza si organizare, de lucru autonom si in echipa;
  • Cunostinte avansate de operare pe calculator (in special, pachetul MS Office- Word, Excel, Powerpoint);
  • Cunostine de limba engleza (scris si vorbit), nivel avansat;
  • Seriozitate și disciplină în muncă, proactivitate;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

  • Intocmirea, negocierea si avizarea contractelor de inchiriere/acces, concesiune,vanzare cumparare, cesiune, antrepriza/prestari servicii;
  • Derularea de activitati si parcurgerea formalitatilor specifice in fata institutiilor statului sau autoritatilor publice, in scopul incheierii unor contracte din aria celor susmentionate (schimb de corepondenta, intalniri, participarea la diferite proceduri publice);
  • Reprezentarea societatii in fata instantelor judecatoresti si a altor entitati cu atributii jurisdictionale (ex. ANCOM) pentru solutionarea situatiilor litigioase in care este implicata societatea;
  • Acordarea de consultanta juridica diverselor departamente ale societatii;

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti operatori de servicii integrate de comunicatii din regiune, furnizand servicii sub brandul Digi in Romania, Ungaria, Spania si Italia. In prezent, compania este lider in Romania pe piata segmentului de servicii de televiziune prin cablu si satelit, sub brandul Digi TV, de servicii de internet, sub brandul Digi Net, dar si un furnizor alternativ de servicii de telefonie fixa, Digi Tel si telefonie mobila, Digi Mobil, care este in continua crestere si dezvoltare. Compania detine singura televiziune de stiri din Romania in format full HD, Digi24 HD, cu 8 statii regionale, 4 canale de sport, Digi Sport 1, 2, 3 si 4, un canal de filme Pay-TV, Digi Film, 3 programe de documentare, Digi World, Digi Life si Digi Animal World, un canal de muzica, Utv, 5 posturi de radio: DIGI FM, Pro FM, INFO PRO, MUSIC FM si DANCE FM.

Expirat
Consilier Juridic  -  RCS & RDS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles