Publicat 15 Mai 2019 | Reactualizat 14 Iun 2019 | Expiră 15 Iun 2019

Consilier juridic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Societatea MAURER IMOBILIARE SA angajeaza consilier juridic in urmatoarele conditii:

CE TE RECOMANDA:

- studii superioare juridice;

- experienta de minim 3 ani in specialitate, experienta in domeniul reprezentarii in instanta si recuperare debite este un avantaj;

- cunoasterea reglementarilor legale in domeniile dreptului civil si comercial precum si in celelalte domenii ale dreptului;
- capacitate de asimilare rapida, respectarea termenelor limita;

- excelente abilitati de organizare si planificare;
- atitudine proactiva si atentie sporita la detalii;

- foarte bune abilitati de comunicare verbala si in scris;
- initiativa, orientare catre rezultate;
- abilitati de analiza si sinteza;

- cunostinte bune de operare MS Office (Word, Excel);

Descrierea jobului

CE VEI FACE:

Redactezi si intocmesti acte cu caracter juridic (notificari plata, somatii, acorduri, contracte diverse, adrese, etc.);
Avizezi si semnezi acte cu caracter juridic;
Verifici si aduci modificari juridice la contractele comerciale incheiate cu clientii companiei;
Oferi consultanta juridica tuturor departamentelor companiei in problemele aparute;
Reprezinti interesele companiei in relatiile cu autoritatile publice, in special Registrul Comertului, notari publici, executori judecatoresti;
Redactezi cereri de chemare in judecata, reprezinti compania in fata instantelor judecatoresti, mentii legatura cu organele de executare silita;
Depui toate diligentele pentru solutionarea amiabila a diferendelor in relatia cu tertii;

CE ITI OFERIM:

Oportunitatea de a te dezvolta in cadrul uneia dintre cele mai mari companii imobiliare din Romania;
Salariu si beneficii atractive;
O echipa tanara si dinamica alaturi de care iti poti maximiza potentialul;

TE ASTEPTAM ALATURI DE NOI!

Candidatii interesati pot trimite CV-ul insotit de scrisoare de intentie si de fotografie pe adresa de e-maii:
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu.

Compania isi rezerva dreptul de a testa competentle declarate de catre candidati.

MAURER IMOBILIARE este o societate cu capital privat german, care şi-a început activitatea în construcţii imobiliare în anul 2005. Primul proiect imobiliar a fost realizat în Cluj-Napoca, un imobil cu 29 de apartamente, urmat de proiectul care ne reprezintă: Avantgarden Brașov. Complexul Avantgarden3 din Brașov prevede construcția a peste 3500 de unități locative, iar la Sibiu este în dezvoltare un proiect cu 1800 de apartamente.

Expirat
Consilier juridic  -  Maurer Imobiliare SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles