Publicat 08 Ian 2016 | Expiră 09 Feb 2016

Consilier Juridic Junior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate (Facultatea de Drept – licenţiat in ştiinţe juridice)
- Cunoştinţe de Drept Comercial şi Drept Civil;
- Cunoştinţe foarte bune de operare PC, MS Office – WORD, EXCEL, softuri legislative;
- Abilităţi foarte bune de negociere, comunicare şi organizare;
- Persoană dinamică, energică si orientată către rezultate;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

- Redactează acţiuni pentru acţionarea în judecată a debitorilor;
- Redactează cererile pentru investirea cu formula executorie;
- Gestionează activităţile de recuperare a creanţelor detinute in portofoliu;
- Supervizează/menţine legătura cu Executorii Judecătoreşti şi urmăreşte dosarele aflate în lucru, începând cu depunerea şi până la finalizarea acestora;
- Responsabil de rezultate obţinute în dosarele de executare silită, efectuează deplasări la debitori împreună cu executorii judecătoreşti, urmăreşte demersurile efectuate în dosarele de executare etc.;
- Efectuează rapoarte privitoare la rezultatele obţinute.

BENEFICII:
- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri în funcţie de performanţă
- Tichete de masa
- Asigurare medicală
- Şanse reale de promovare
- Mediu de lucru plăcut într-o echipă tânară şi dinamică

„Debt Collection Agency" Ltd. is a company specialized in debts buying and collection. The mission of the company is to ensure effective management of bad debt for its customers through individual approach, accuracy in reporting and maintaining confidentiality.

Expirat
Consilier Juridic Junior  -  DEBT COLLECTION AGENCY

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles