Publicat 29 Iul 2020 | Reactualizat 26 Aug 2020 | Expiră 29 Aug 2020

Consilier Juridic Intern (INHOUSE)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal ar trebui să indeplinească următoarele condiții:

  • Experiența ca avocat sau consilier juridic de 4-5 ani, dobândită într-o societate de avocați recunoscută sau într-o companie de mărime medie sau mare (aprox 1.000 angajați sau peste 50 milioane EUR cifra de afaceri)
  • Experiența sau înțelegerea dovedită a aspectelor specifice sectorului de logistică și transporturi
  • Experiența profesională în companii care au trecut prin etape de transformare organizațională (de exemplu, ca urmare a unor fuziuni sau achiziții) sau participări la proiecte de implementare de guvernanță corporativă;
  • Abilitate de a înțelege obiectivele de afaceri ale organizației și felul în care departamentul juridic poate sprijini atingerea acestor obiective
  • Personalitate dinamică, proactivă, cu atitudine orientată către obținerea de rezultate
  • Capacitate de auto-guvernare și experienta în conducerea unei echipe mici-medii
  • Jucător de echipă, focalizat pe a oferi cele mai bune servicii de suport clienților interni
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel avansat, scris și vorbit

Descrierea jobului

Compania oferă angajaților săi beneficii la nivelul superior al industriei în care activează:

  • Remunerație competitivă, inclusiv bonusuri anuale de performanță
  • Beneficii suplimentare în linie cu politica companiei aplicabilă tuturor angajaților (de exemplu bonuri de masă, carduri de beneficii, inclusiv acces la săli de sport)
  • Mediu de lucru placut, sub conducerea unei echipe de management ambițioase și dinamice
  • Lucrul flexibil și de la distanta, în linie cu politica companiei

Îl asistăm pe unul dintre clienții nostri, o companie de top din domeniul logisticii și transportului din Romania, să recruteze un consilier juridic intern (inhouse).

Candidații interesați sunt rugați să trimită un CV, însoțit de scrisoare de motivare în care să evidențieze măsura în care îndeplinesc cerințele postului, la adresa [email protected]. Orice solicitări de clarificare sau informații suplimentare pot fi trimise la aceeași adresă.

Expirat
Consilier Juridic Intern (INHOUSE)  -  Grigorescu, Stefanica si Asociatii SPARL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles