Gratis

Consilier juridic executare silita (Turda)

POP I. ALEXANDRU-IOAN - BIROU EXECUTOR JUDECATORESC

Candidatul Ideal

- are studii juridice finalizate;
- poseda cunostiinte de drept procesual civil si drept civil;
- poseda cunostiinte medii Microsoft Office (Excel si Word);
- are logica juridica;
- are orientare spre identificare de solutii,capacitate de organizare si prioritizarea activitatilor;
- are atentie sporita la detatlii,spirit de observatie,initiativa,constiinciozitate;
- are abilitatea de a lucra atat in echipa cat si independent.

Descrierea jobului

- gestioneaza si urmareste dosarele de executare silita,de la inregistrarea in cadrul biroului pana la finalizarea procedurii de executare silita;
- redacteaza actele de executare silita conform legislatiei in vigoare,precum si raspunsuri la solicitarile de cadrul dosarului,cu respectarea termenelor legale;
- mentine relatia cu clientii biroului,debitorii,precum si cu autoritatile publice (instante,ONRC,etc.);
- isi exprima punctul de vedere,motivat,referitor la orice fapte sau acte ce rezulta din procedurile de executare silita.
- mediu placut de lucru;

Descrierea companiei

Birou Executor Judecatoresc Pop Alexandru Ioan
office@executorpop.ro
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024