Gratis

Consilier in proprietate industriala

DILIGENS INTELLECTUAL PROPERTY SRL

Candidatul Ideal

- Experiență de minim 3 ani în domeniul proprietății industriale (mărci, desene, brevete);
- Studiile juridice și/sau experiența în cadrul unui cabinet de avocatura/firma specializata in domeniul proprietatii industriale reprezintă un avantaj;
- Cunoștiințe temeinice ale procedurilor în fața Oficiului de Stat pentru Invenții și Mărci , EUIPO (European Union Intellectual Property Office) si WIPO (World Intellectual Property Organization) ;
- Cunoștințe temeinice ale legislației naționale, europene si internationale în domeniul proprietății industriale;
- Excelente abilități de comunicare și engleză de afaceri (business English);
- Cunoștiințe de operare PC (MS Office, Windows, Internet Explorer);

Descrierea jobului

Abilități organizatorice și de stabilire a priorităților, capacitate de a-și asuma noi responsabilități, viziune de ansamblu, capacitate de a lucra la mai multe proiecte concomitent, atenție la detalii, gândire analitică, capacitate de sinteză, flexibil.
Reprezentarea în faţa OSIM/EUIPO/WIPO în procedurile specifice Legii Mărcilor;
Reprezentarea în faţa instanţelor de judecată în litigiile specifice proprietăţii industriale;

Diligens Intellectual Property SRL este o firmă de proprietate intelectuală care oferă consultanță juridică și strategică și servicii specializate în domeniul proprietății intelectuale (brevete, mărci, desene și modele și drepturi de autor)
Diligens Intellectual Property se ocupă de toate aspectele legate de proprietatea intelectuală în România și în străinătate. Având în vedere că protejarea proprietății intelectuale este crucială pentru succesul afacerii, oferim soluții inovatoare în tot spectrul dreptului de proprietate intelectuală

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024