Consilier de vânzări/ suport clienți în regim de Call-Centre

NOVAMBIENT - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 2500 - 5000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experiență în consilierea clienților prin telefon.
Abilitatea de a oferi consiliere de specialitate.
Un grad ridicat de independență și motivație.
O atitudine încrezătoare, prietenoasă și profesională.
Abilitatea de a lucra în echipă și o personalitate deschisă și comunicativă.
Un mod de lucru structurat.
Muncă orientată spre succes.
Flexibilitate și bune abilități de comunicare.
Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Sarcinile dumneavoastră:

Preluarea apelurilor de la clienți, consilierea și asistarea acestora pentru a le oferi răspunsuri și soluții satisfăcătoare la întrebările și preocupările lor.
Consilierea persoanelor care sună în vederea rezolvării problemelor, a navigării pe site-ul web al companiei sau a utilizării produselor.
Menținerea relațiilor cu clienții noștri din întreaga țară.
Preluarea comenzilor, colaborarea cu colegii pe teren și cu colegii din diferite locații din țară.
Extinderea continuă a cunoștințelor despre produse.
Aplanarea situațiilor cu clienții nemulțumiți prin oferirea de asistență și sprijin.
Contactarea clienților pentru a-i informa cu privire la noile produse și servicii.
Revizuirea conturilor clienților, furnizarea de actualizări și informații privind facturile, transportul, garanțiile și alte elemente din cont.

​De ce Novambient?

Suntem un business de renume în domeniul amenajărilor interioare, dedicat vânzării de gresie, faianță, parchet și obiecte sanitare.
Un loc de muncă stabil și sigur într-o companie în creștere.
Remunerare echitabilă și bonusuri de performanță.
Oportunități de vânzări extinse datorită unui potențial mare de clienți fidelizați, a unei game largi de produse și a unui stoc mereu disponibil.
Procese decizionale rapide și scurte - contact direct cu conducerea.
Un mediu de lucru modern, eficient și plăcut, într-o echipă care așteaptă cu nerăbdare să lucreze cu tine!

Descrierea companiei

Despre noi:

Novambient este un magazin consacrat în domeniul amenajărilor interioare, dedicat vânzării de gresie, faianță, parchet și obiecte sanitare. De peste 20 de ani încoace ne dam silința sa promovăm calitatea și bunul gust în materie de amenajări interioare, astfel încât sa putem oferi cele mai bune soluții clienților noștri. Suntem prezenți in mai multe orașe din Romania, dar și online.

In momentul de față dorim să ne întregim echipa de consilieri în regim de Call-Centre.

Publicat 22 oct. 2021 Reactualizat 19 nov. 2021 Expiră 21 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos