Gratis

Consilier Daune Auto

AUTONET SRL

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui specialist în domeniul daunelor, sau a unei persoane la început de carieră, dornică de a se dezvolta și suficient de determinată să învețe procedurile departamentului, pentru a se alătura echipei noastre. Ne dorim un coleg implicat care să transmită alături de noi grija pentru nevoile clienților noștri. Principalele responsabilități ale rolului sunt deschiderea comenzilor de service, întocmirea devizelor de reparații, urmărirea reparațiilor mașinilor aflate în lucru și verificarea din punct de vedere calitativ a reparațiilor efectuate.

Cerințe:
  • Studii finalizate în domeniul auto;
  • Experiența pe un rol similar, constituie avantaj
  • Cunoștințe tehnice auto;
  • Cunoștințe de operare AUDATEX (avantaj);
  • Cunoștințe de operare PC ( MS OFFICE- Word, Excel, Outlook);
  • Bune abilități de comunicare și orientare către client;
  • Buna capacitate de organizare și atenție sporită asupra detaliilor;
  • Atitudine proactivă și bune abilități de lucru în echipă;
  • Permis conducere categoria B;

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Preluarea mașinilor de la clienți și întocmirea tuturor documentelor necesare în acest scop;
  • Programarea mașinilor la reparat în atelierul de caroserie;
  • Deschiderea comenzilor de service, complet și corect și menținerea legăturii cu clientul cu privire la elementele suplimentare constatate in decursul reparației;
  • Întocmirea devizelor de reparații pentru masinile aflate în lucru, devize estimative atunci când este cazul;
  • Urmărirea reparațiilor mașinilor aflate în lucru și verificarea din punct de vedere calitativ a reparațiilor efectuate;
  • Transmiterea la magazie a notele de constatare și alte informații pentru comandarea pieselor necesare reparației; asigurarea că piesele sunt comandate astfel încât să fie disponibile atunci când sunt necesare;
  • Predarea mașinilor clienților după terminarea lucrărilor, nu înainte însă de a avea acceptul de plată, dosarul de daună complet și de a verifica lucrarea efectuata din punct de vedere calitativ;
  • Inchiderea dosare de daună.

Beneficii:
  • Pachet salarial corelat cu performanțele individuale;
  • Team building;
  • Vacanta de sarbatori;
  • Cadou pentru ziua de nastere;
  • Discount de angajat pentru repararea masinii sau achizitionarea de piese.

Program: Luni – Vineri de la 08:00 - 17:00 (1h pauză de masă)
Locație: Calea Giulești, nr.121, sector 6, București (Service KIA și SUZUKI)

Descrierea companiei

Despre Autonet:
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024