Gratis

INSPECTOR DE SPECIALITATE DAUNE

CLAIM EXPERT SERVICES SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare tehnice (de preferat Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica, Tehnologia Constructiilor de Masini)
Experienta anterioara in domeniul daunelor auto (asigurator si/sau unitate reparatoare)
Cunostinte de utilizare a soft-ului Audatex
Persoana organizata cu bune abilitati de comunicare interpersonala si orientare spre detalii si rezultate.

Descrierea jobului

Efectuarea constatarilor tehnice de specialitate a daunelor produse si stabilirea de solutii tehnologice optime pentru instrumentarea lor
Verificarea reala a imprejurarilor si dinamica producerii evenimentului asigurat, evaluand marimea daunelor
Procesarea informatiilor in format electronic in baza de date a companiei

Persoana de contact: Diana - 0729920155

Claim Expert Services S.R.L. face parte din Vienna Insurance Group, unul dintre cei mai mari asiguratori din Austria si din Centrul si Estul Europei.

Compania ofera servicii pe piata asigurarilor din Romania inca din 2009 - anul in care aceasta si-a inceput activitatea specializata in constatarea si evaluarea daunelor auto.

Claim Expert Services S.R.L. se bucura de o continua dezvoltare si imbunatatire a calitatii serviciilor privind avizarea dosarelor de dauna si inspectia tehnica a vehiculelor asigurate pentru doua companii romanesti ale grupului VIG: Asirom si Omniasig.

Punem la dispozitia clientilor nostri, de mai bine de 7 ani, un portofoliu extins de servicii pe segmentul asigurarilor auto si asigurarilor generale.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024