Publicat 06 Nov 2007 | Reactualizat 25 Nov 2007 | Expiră 06 Nov 2007

Consilier asistent

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

DIRECŢIA GENERALĂ PENTRU TEHNOLOGIA INFORMAŢIEI ŞI PROGRAME EUROPENE ÎN DOMENIUL IT

COMPARTIMENTUL DE AUDIT, CONTROL ŞI MONITORIZARE IT

Studii superioare de lungă durată, vechime în specialitatea studiilor de cel puţin 1 an, să aibă cunoştinţe avansate de operare pe calculator; să cunoască limba engleză la nivel mediu (cunoaşterea unei a doua limbi străine constituie un avantaj), capacitate de a lucra în echipă, capacitate de analiză şi sinteză, capacitate de adaptare la activităţi specifice, corectitudine şi fidelitate.

Descrierea jobului

Vrei sa iti aduci contributia la dezvoltarea domeniului IT&C?

Esti interesat de dezvoltarea ta profesionala?

Ai calitati de lucru in echipa?

Doresti sa participi la demararea unor proiecte cu impact national?

Iti doresti sa lucrezi intr-o institutie guvernamentala?

Te-ai gandit vreodata ca poti avea sansa de a lucra alaturi de un ministru?

Pentru a aplica la acest post va rugam sa urmati indicatiile de mai jos:

Va informam ca aplicatiile directe pe site-ul www.ejobs.ro nu sunt luate in considerare.

Bibliografia necesara pentru concurs se gaseste pe site-ul Ministerului Comunicatiilor si Tehnologiei Informatiei, la adresa www.mcti.ro.

Documentele necesare pentru nscrierea la concurs: copia actului de identitate; formularul de nscriere; copia actelor de studii; copia carnetului de muncă; cazierul judiciar; adeverinţa care să ateste starea de sănătate corespunzătoare; recomandarea de la ultimul loc de muncă; declaraţie pe propria răspundere care să ateste că nu a desfăşurat activităţi de poliţie politică.

Copiile de pe actele prevăzute mai sus se prezintă nsoţite de documentele originale, care se certifică pentru conformitatea cu originalul de către secretariatul comisiei de concurs, sau n copii legalizate.

Concursul se va organiza dupa urmatorul program

•proba scrisă - n data de 11.12.2007- orele 1000
●interviul - n data de 14.12.2007- orele 1000

Dosarele se depun la sediul Ministerului Comunicaţiilor şi Tehnologiei Informaţiei, Serviciul Management Resurse Umane, pana la data de 27 noiembrie 2007.

Informaţii suplimentare se pot obţine la telefon 021 - 313.55.35 sau 021 – 3114137.

Descrierea companiei

MINISTERUL COMUNICATIILOR SI TEHNOLOGIEI INFORMATIEI
- administratie publica centrala

Expirat
Consilier asistent  -  Ministerul Comunicatiilor si Tehnologiei Informatiei