Gratis

Consilier asistent/Debt collection

Candidatul Ideal

  • Cel puțin 2 ani de experiență în lucru în colectarea datoriilor, ideal în sectorul financiar sau bancar. Experiența anterioară în domeniul agribusiness-ului sau cunoștințele bune despre fermieri vor constitui un avantaj.
  • Persoană proactivă, foarte organizată, capabilă să acorde atenție detaliilor.
  • Nivel intermediar sau avansat de limba engleză.
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Contactarea clienților și debitorilor existenți pentru a facilita plățile sau a negocia termenele și planurile de rambursare.
  • Asistarea echipei juridice prin redactarea contractelor de împrumut și ipoteca, programarea întâlnirilor cu notarii, etc.
  • Pregătirea calculelor inițiale pentru împrumuturile restante (penalități, dobânzi neplătite, etc.) și transmiterea lor catre manager pentru verificare.
  • Colectarea documentelor de la clienți și organizarea corespondenței și documentației.
  • Oferirea de suport administrativ departamentelor interne (vânzări/juridic/resurse umane).
  • Comunicare cu executorii judecătorești, notarii și alte părți, în functie de solicitările primite de la manager.
  • Ocazional, întalnirea cu clienții în vederea semnarii documentației.

Startup-ul fintech leton LANDE este o platformă de finanțare și crowdfunding pentru agricultură ce ajută fermele mici și mijlocii să atragă capital, contribuind la sprijinirea lor financiară și, astfel, acoperind deficitul global de finanțare. Prezenti pe piața românească de 12 luni, am finanțat până în prezent fermierii din România cu peste 2,5 milioane de euro. După un succes unic în țările baltice (Letonia și Lituania), LANDE își propune să se extindă la nivel european, pentru a deveni cea mai mare platformă de crowdfunding la nivelul UE, iar România este o țară strategică de cea mai mare importanță. Scopul LANDE este de a dezvolta în România o platformă modernă care facilitează crearea unei comunități de oameni care lucrează în agricultură, oferind o sursă suplimentară de accesare a investițiilor, diferită de cele tradiționale.
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024