Gratis

Collection Officer - hibrid (part time 6h, full time 8h)

Agency for Control of Outstanding Debts SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Seriozitate, Responsabilitate și Maturitate Profesională: Candidatul trebuie să abordeze sarcinile cu seriozitate și responsabilitate
  • Apetit pentru Învățare și Dezvoltare Profesională: Cautăm o persoană curioasă și deschisă, care să fie pasionată de învățare și să fie dornică să își dezvolte constant abilitățile
  • Atitudine Pozitivă și Responsabilă: Candidatul ar trebui să abordeze sarcinile cu o atitudine pozitivă, să fie responsabil și să demonstreze angajament față de munca sa și față de echipă.
  • Spirit Competitiv și Orientare către Performanță: Căutăm pe cineva care să se bucure de provocări și să își dorească să obțină rezultate excelente.
  • Abilități Excelente de Comunicare și Negociere: Candidatul ar trebui să aibă abilități excelente de comunicare verbală și scrisă, fiind capabil să interacționeze eficient cu persoanele ce fac parte din portofoliu.

Descrierea jobului

Contactarea Telefonică a Debitorilor: Inițierea apelurilor telefonice către debitori în scopul recuperării creanțelor. Asigurarea unei comunicări profesionale și eficiente pentru a obține informații relevante și pentru a stabili acorduri de plată.
  • Negocierea Termenelor de Plată: Negocierea termenelor de plată cu debitorii conform strategiei și procedurilor de lucru stabilite pentru fiecare portofoliu gestionat. Identificarea soluțiilor de plată adecvate și stabilirea planurilor de rambursare în concordanță cu situația financiară a debitorilor.
  • Monitorizarea Respectării Angajamentelor de Plată: Urmărirea și verificarea respectării angajamentelor de plată stabilite în urma negocierilor, fie că sunt scrise sau verbale. Gestionarea și actualizarea înregistrărilor pentru a reflecta cu exactitate situația fiecărui debitor.
  • Confidențialitate și Integritate: Păstrarea confidențialității datelor debitorilor și a informațiilor sensibile, respectarea normelor de etică și a standardelor de integritate în toate interacțiunile și activitățile profesionale.

Compensatii si beneficii:
  • Tichete masa: Beneficiezi de tichete de masă încă din prima lună de activitate.
  • Bonus de Performanță Stimulant: Ai oportunitatea de a câștiga un bonus de performanță motivant, care se aplică începând chiar din prima lună de activitate. Motivația și angajamentul tău vor fi recompensate pe măsură.
  • Oportunitate de Creștere Salarială: Îți oferim posibilitatea de a obține o creștere salarială înca din primele 6 luni, bazată pe performanțele tale. Recunoaștem și recompensăm eforturile tale prin avansarea financiară.
  • Concursuri Periodice cu Premii: Participă la concursuri periodice cu șansa de a câștiga premii.
  • Dezvoltare Continuă: Beneficiază de training-uri de dezvoltare menite să îți îmbunătățească abilitățile profesionale și să contribuie la avansarea ta în carieră.
  • Evenimente de Echipă și Moment de Relaxare: Alătură-te sesiunilor "Happy Hours" și evenimentelor de team building pentru a-ți crea relații puternice în echipă și pentru a-ți relaxa mintea într-un cadru plăcut.
  • Recompensă pentru Recomandări: Ai posibilitatea să câștigi un bonus pentru fiecare recomandare reușită pe care o aduci în echipa noastră.
  • Pachet servicii medicale private:Dupa 3 luni de la angajare beneficiezi de abonament/asigurare servicii medicale private.

Agency for Control of Outstanding Debts Romania (ACOD Romania) - membra a MFG Group, este o companie specializata in achizitia si managementul portofoliilor de creante. Misiunea noastra este aceea de a asigura o gestiune eficienta a dosarelor de creante, printr-un inalt standard de profesionalism.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024