Gratis

Confectioneri textile / Muncitori necalificati

MATEI CONF GRUP SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Atitudinea
- Este intotdeauna pozitiv si constructiv in ceea ce face;
- Se adapteaza cu usurinta la nou si la un mediu in continua schimbare;
Rationamentul si judecata
- Are capacitatea de a discerne dintre bine si rau;
- Este integru;
Autodeterminare si Automotivare
- Este orientat spre rezultate;
- Are dorinta de dezvoltare pe plan personal cat si profesional.
Rezistenta la stres
- Capacitatea de a lucra in conditii de stres;
- Toleranta la frustrare.
Orientarea spre rezultate
- Este un promotor al valorilor organizației prin exemplul personal în orice acțiune întreprinsă;
- Demonstrează bune abilități tehnice, fiind capabil să execute sarcinile corect si complet;
- Incurajeaza o cultură organizațională a voluntariatului și a implicării la nivel de echipa.
Lucrul in echipa
- Impartaseste sentimentul de apartenență la organizație;
- Sustine permanent si intelege munca de echipa;
- Este capabil/ă să ridice moralul echipei;

Descrierea jobului

Activitatea principala:
- Asigura realizarea unor operatii de coasere ale echipamentelor de lucru, in masina de cusut, conform indicatiilor primite de la seful de linie si de la tehnolog;
- Verifica si asigura realizarea corecta a operatiilor alocate;
- Respecta metodele de lucru stabilite de inginer.
Activitatea secundara, in cazul in care activitatea principala nu este aplicabila:
- Asigura realizarea activitatii de curatat de ate, care se adreseaza capetelor de ata ramase in mod inestetic pe produs, in urma efectuarii operatiilor de asamblare.
- Isi indeplineste activitatea cu simt de raspundere si respectand tinta zilnica a liniei de asamblare. SAU
- Asigura realizarea activitatii de calcare a produselor, conform indicatiilor primite.
- Asigura realizarea activitatii de verificare si ambalare a produselor, conform indicatiilor primite.
- Isi indeplineste activitatea cu simt de raspundere si respectand tinta zilnica a liniei de asamblare.
Competentele necesare candidatului
- Capacitatea de a intelege si de a efectua operatii simple de coasere in masina de cusut;
- Capacitatea de a intelege si de a efectua operatii complexe de coasere in masina de cusut;
- Capacitatea de a identifica defectele care pot aparea in executarea operatiilor de coasere in masina de cusut;
- Capacitatea de a seta/pregati masina de cusut pentru realizarea operatiei;
- Capacitatea de observa defectele de coasere/tesatura;
- Capacitatea de a tine ritmul de productie impus de seful de echipa.
Obiectivele postului
- Realizarea target-ului/tintei setate, atat cantitativ cat si calitativ;
Principalele sarcini si responsabilitati
- Asigurarea respectarii metodelor de lucru, a standardelor de calitate si indeplinirea target-ului setat;
Salarizare comp&ben
- Salariul de inceput este de 2200 lei net pentru persoanele fara experienta si poate ajunge pana la 2700 lei net pentru confectionerii cu experienta dovedita; banii se incaseaza sub forma de avans si lichidare.
- Salariul se negociaza in functie de competentele dovedite si poate creste in urma evaluarilor care atesta insusirea de competente.
- Tichete de masa de 25 lei/zi lucrata.
- Se asigura transportul de la si catre companie.
- Programul de lucru este de luni pana vineri de la ora 07:00 la 15:30
- Activitatea se desfasoara la adresa: Str Industriilor, nr 251, sat Ghergani, oras Racari, Jud Dambovita.

MATEI CONF GRUP este unul dintre principalii producatori de echipamente de lucru si protectie, cu o experienta de 21 ani pe piata de confectii textile din Romania.

Viziunea noastra este de a crea si produce echipamente de lucru si protectie din respect pentru oamenii care muncesc.
Performanta noastra ne mentine pe Locul 1 in Topul National al Firmelor Private in domeniul producerii echipamentelor individuale de protectie a muncii, conform clasamentului intocmit de Camera de Comert si Industrie a Romaniei.

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024