Gratis

Community Manager @ ADOM

DENT ESTET CLINIC SA

Candidatul Ideal

Lider de piață în business medical, ADOM este prima instituție din țară care pregătește manageri pentru cabinetele și clinicile stomatologice, oferind soluții pentru cele mai des întâlnite probleme cu care acestea se pot confrunta.

Fondată în anul 2013, în scop educațional, ADOM este recunoscut ca lider în domeniu prin cei 1800 de membri ai Comunității sale, dar și prin succesul programelor, evidențiat de cei 700 de manageri certificați.

Sub egida DENT ESTET, ADOM oferă antreprenorilor din stomatologia privată din România primul și singurul program de management dentar, Școala Dental Office Managers (DOM), cu rolul de a personaliza sistemele și deciziile de management.

Ce Căutăm?

Suntem în căutarea unui Community Manager pasionat și dedicat, care să se alăture echipei noastre dinamice. Rolul tău principal va fi să cultivi și să menții o relație strânsă cu comunitatea ADOM, să organizezi și să coordonezi agenda cursurilor noastre și să contribui activ la dezvoltarea programelor inovatoare pe care le promovăm.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de engagement pentru comunitatea ADOM pe canalele de social media;
  • Organizarea și coordonarea calendarului de cursuri ADOM;
  • Colaborarea cu sponsori și furnizori pentru a asigura suportul necesar programelor noastre;
  • Crearea de conținut relevant pentru canalele noastre de comunicare online.
  • Monitorizarea feedbackului din comunitate și adaptarea strategiilor conform nevoilor;
  • Identificarea și stabilirea de parteneriate strategice pentru consolidarea proiectelor;
  • Analiza tendințelor de pe piața internațională și adaptarea acestora pentru piața din România;
  • Inițierea de noi programe în portofoliul ADOM, care implică dezvoltarea de concepte, definirea strategiilor de prețuri și crearea de strategii de vânzare eficiente.

Cerințe:
  • Experiență demonstrată în managementul comunităților sau roluri similare;
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare;
  • Creativitate și capacitatea de a genera idei inovatoare;
  • Cunoștințe de social media și marketing digital;
  • Abilitatea de a lucra în echipă și de a gestiona proiecte multiple simultan.

Asociația Dental Office Managers găzduiește comunitatea educațională bazată pe cei 25 de ani de experiență a grupului de clinici DENT ESTET. Încă de la lansarea sa din anul 2013, ADOM și-a propus să ofere soluții pe termen lung, dar și mecanisme de creare a unui management personalizat, o bază informațională aliniată la situația pieței stomatologiei din România.

Având o comunitate de peste 2000 membri care activează în sute de cabinete și clinici stomatologice din întreaga țară, ADOM a devenit punctul de referință pentru management medical și locul care unește profesioniștii în domeniul stomatologiei indiferent de rolul acestora în ecosistemul medical.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024