Gratis

Collections Analyst with English and French skills

HP Inc
3 poziții

Candidatul Ideal

Knowledge and Skills:
  • Excellent written and verbal communication, negotiation, and conflict resolution skills.
  • Intermediate accounting knowledge.
  • Intermediate problem solving skills.
  • Intermediate computer skills.
  • Excellent prioritization skills.
  • Basic understanding of risk mitigation tools.
  • Good understanding of HP processes and tools
  • Intermediate influence skills.

Descrierea jobului

Applies advanced level of subject matter knowledge to solve a variety of common business issues. Works on problems of moderately ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄complex scope. Acts as an informed team member providing analysis of information and limited project direction input. Exercises independent judgment within defined practices and procedures to determine appropriate action. Follows established guidelines and interprets policies. Evaluates unique circumstances and makes recommendations.

Responsibilities:
  • Effectively manage debt collections for a portfolio of accounts in the French market in order to reach aging targets with minimum supervision, with good communication and negotiations techniques
  • Establishes a plan of action to reach or exceed targets
  • Uses collection tools in accordance with the training, processes and expectations defined with the manager
  • Applies correct judgement when applying the collection strategy
  • Escalates timely and ensures correct follow-up until the issue is solved
  • Ensures timely documentation of aged receivable with relevant comments and with the frequency specified in the processes
  • Respects C&C processes and policies

Education and Experience Required:
  • First level university degree with a focus in business or economics recommended or equivalent experience.
  • Typically 2-4 years of experience in collection.
  • Must have English and French language skills

HP este un lider dovedit în sisteme personale și de imprimare, oferind inovații care să le permită oamenilor să creeze, să interacționeze și să inspire ca niciodată. Ne valorificăm poziția financiară puternică pentru a ne extinde leadershipul pe piețele tradiționale și a investi în noi tehnologii interesante. HP are un portofoliu impresionant și o conductă de inovație puternică în domenii precum: - printare 3d - imprimare multifuncțională - Cerneală la birou - tablete, phablets, caiete - stații de lucru mobile.

Viziunea HP este de a crea tehnologie care să facă viața mai bună pentru fiecare persoană, organizație sau comunitate din orice colț al globului. Lucrăm peste granițe și fără limite, credem în puterea ideilor și vrem să facem tehnologia să funcționeze pentru toată lumea. Ne diferețiem prin faptul că avem încredere că orice poate fi obținut doar dacă crezi într-adevăr în el și investim în ideile de a schimba viața și modul de lucru al oamenilor.

HP crede că ideile prosperă cel mai bine într-o cultură a muncii în echipă, motiv pentru care toată lumea – indiferent de nivel și indiferent de funcție, este încurajată să aibă idei originale, să le exprime și să le împărtășească. Fiecare membru al echipei HP este apreciat pentru abilitățile, experiențele și perspectiva unică pe care o aduce. Echipele virtuale globale împărtășesc resurse și își combină ideile mari pentru a rezolva problemele de afaceri și pentru a atinge obiectivele personale. Așa funcționăm la HP și așa cresc ideile și oamenii. Suntem concentrați asupra diversității și incluziunii și ne alimentăm cultura HP prin inovație și mentalitatea de creștere.

Lucrul în echipa HP înseamnă a împărtăsi viziunea de a ne imagina viitorul, de a face lucrurile să se intample si de a crea experiențe care să uimească atat clientii cat si angajatii. Oferim diversitate si ne bazăm pe incredere, respect si demnitate. Căutăm vizionari care sunt gata să influențeze modul în care funcționează lumea. La HP, viitorul este al tău de creat!

Publicat 3 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 3 Iul. 2024