Gratis

Cofetar

Lingurite Dulci

Candidatul Ideal

  • Experiență într-o poziție similară, pe o perioadă de minim 5 ani, cu accent pe producția de produse de cofetărie și patiserie fina.
  • Cunoștinte solide în domeniul tehnicilor de cofetărie, patiserie și a tendințelor actuale din domeniu. Certificare sau școală de cofetărie/ patiserie pentru postul de cofetar. Cunoștințe de igienă și cursuri acreditate
  • Abilitați organizatorice excelente și capacitatea de a gestiona eficient resursele
  • Atitudine proactiva, creativitate și orientare către rezultate
  • Cunoștințele de gelaterie artizanală se consideră un avantaj!

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui Cofetar & Patiser pasionat pentru a se alătura echipei noastre de producție artizanală. Dorim să cunoaștem o persoană pasionată și dedicate, cu simt responsabil și cu experiență în domeniul cofetăriei.

Responsabilitati:
  • Participarea la pregătirea și producția de produse de patiserie fina și cofetărie.
  • Dezvoltarea și implementarea de rețete noi și inovatoare.
  • Menținerea standardelor ridicate de igienă și siguranșă alimentară.
  • Colaborarea strânsă cu echipa pentru a asigura excelența în serviciile oferite clienților.
  • Cooperarea cu echipa pentru a menține un mediu de lucru eficient și plăcut.
  • Gestionarea stocului și aprovizionarea materiilor prime necesare.
  • Asigurarea calității și prezentării estetice a produselor finite.
  • Contribuire la dezvoltarea și inovațiea produselor de patiserie, cofetărie si gelaterie

Descrierea companiei

www.lingurite-dulci.ro
Lingurite Dulci - cofetarie artizanala in inima Bucurestiului, cu pasiune pentru calitate, gust si rafinament. Cu laborator propriu pentru prajituri, torturi si inghetata incantam gusturile clientilor cu cele mai inedite combinatii si arome: de la fistic, la mango, cirese amare, ciocolata veritabila, bezea si nu numai. Un univers minunat de delicii, atat clasice, savarine, amandine cat si prajituri sofisticate, mousse-uri delicate si aromate

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024