Gratis

Cofetar patiser

Nedelya
10 poziții

Candidatul Ideal

  • Trebuie să aibă o bază solidă în domeniu, cu cunoștințe aprofundate despre tehnicile de coacere, producția de patiserie, cofetarie și prezentarea deserturilor;
  • Trebuie să demonstreze un nivel ridicat de creativitate și o pasiune pentru explorarea de noi arome, texturi și prezentări;
  • Abilități excelente de măsurare, capabil să urmeze rețetele cu precizie și să producă în mod constant produse de înaltă calitate, cu gust, textură și aspect consistent;
  • Să fie capabil să prioritizeze sarcinile și să își gestioneze eficient timpul pentru a respecta programul de producție și termenele limită;
  • Să fie adaptabil și capabil să gândească rapid pentru a depana și a găsi soluții, fie că este vorba de ajustarea rețetelor, gestionarea inventarului sau gestionarea situațiilor neprevăzute;
  • Să respecte standarde stricte de igienă pentru a asigura siguranța alimentelor și pentru a menține un spațiu de lucru curat și organizat;
  • Bun conducator de echipa.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Asigură o producție constantă de dulciuri de înaltă calitate, acordând atenție gustului, texturii și prezentării;
  • Monitorizează și gestionează inventarul de ingrediente, asigurând provizii adecvate pentru producție;
  • Respectă standardele stricte de siguranță și igienă alimentară, menținând un mediu de lucru curat și organizat;
  • Rămâne la curent cu tehnicile, aromele și stilurile de prezentare emergente;
  • Oferă recomandări și îndrumări clienților în alegerea produselor de dulciuri adecvate;
  • Organizeaza echipa de productie.
Beneficii:
  • Salariu competitiv proporțional cu experiența, abilitățile și standardele din industrie,
  • Oportunități de creștere profesională,
  • Program de lucru foarte flexibil,
  • Mediu de lucru pozitiv,
  • Descrierea companiei
  • Suntem o companie la inceput de drum si ne dorim o persoana dornica care isi doreste sa demonstreze ceva in lumea cofetariei/patiseriei.
  • Suntem deschisi la orice este nou, in trend, iar persoana potrivita poate beneficia de multa libertate.

La Nedelya credem ca putem sa facem fericit fiecare om. In timpul anilor am creat gusturi legendare si lucram fara oboseala pentru a aduce placere, bucurie si savoare in zilele dvs. Clientii au incredere in calitatea produselor noastre, acestia ne-au incredintat bucuria de a realiza torturile evenimentelor atat personale cat si profesionale, bazandu-se pe standardele noastre de calitate fara compromisuri.

Nedelya este un lant de cofetarii cu peste 20 de ani de istorie. Compania este infiintata de catre Radoslava si Gheorghi Mincevi in data de 01.04.1993. In acest moment avem peste 40 de locatii in Europa de Est. Folosim numai produse de inalta calitate: frisca naturala din smantana din lapte de vaca si oua proaspete precum erau folosite in vechile cofetarii vieneze. Lucram cu aceiasi furnizori de ani de zile si ii schimbam foarte rar. Achizitionam materii prime mai scumpe si nu facem compromisuri cand vine vorba de calitate.

Orice tort este facut manual. Dimineata coacem blaturile si le taiem. Le ungem singuri cu smantana si crema. Cu ajutorul mainii insiropam si decoram fiecare tort in parte. Magia cofetariei o reprezinta fabricarea manuala. Torturile noastre nu au fost congelate in nicio etapa de productie si pastrare. Aceasta este cauza principala a proaspatului gust incredibil. De aceea termenul de valabilitate al torturilor noastre este de 4 zile.

Cum ți-ar plăcea să fii înconjurat de torturi delicioase în fiecare zi și să te bucuri de zâmbetele clienților atunci când le gustă? La Nedelya cautam oameni zâmbitori, amabili, motivați și plini de viață. Dacă ai toate aceste calități, ești perfect pentru noi. Hai in echipă!

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024