Gratis

Chief Financial Officer

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

  • Studii superioare economice (Finante-Contabilitate) si studii postuniversitare relevante;
  • Experienta extinsa in managementul financiar la nivel de grup corporate, cu o vechime minima de 10 ani;
  • Abilitatea de a elabora și implementa strategii financiare;
  • Abilități excelente de leadership și management, cu capacitatea de a acționa și de a ghida echipele de Finante si Contabilitate către atingerea unei performanțe ridicate;
  • Abilități excelente de comunicare și negociere, cu capacitatea de a stabili relații de colaborare atat intern, cat și extern;
  • Experimentat în utilizarea și operarea eficientă a sistemelor bancare romanesti, inclusiv in conformitate cu normele și regulamentele stabilite de legislația europeană;
  • Capacitate de decizie și asumare a responsabilitatilor;
  • Experienta in IFRS si calificare ACCA constituie un avantaj;
  • Experienta pentru respectarea standardelor internationale de raportare financiara si disponibiitate pentru deplasari in interes de serviciu, atat interne cat si externe;

Descrierea jobului

  • Supervizarea, coordonarea și organizarea activității departamentelor financiar- contabile a societății cu asigurarea respectarii legislatiei fiscale si financiare;
  • Managementul unei echipe de 40 de colegi;
  • Gestionarea aspectelor financiare ale grupului de firme si a arhitecturii acestora;
  • Elaborarea și implementarea strategiei financiare a companiei;
  • Pregătirea și prezentarea rapoartelor financiare către conducerea companiei;
  • Managementul riscurilor financiare;
  • Colaborarea cu alte departamente ale companiei pentru a optimiza performanta financiara;

Oferim
  • Salariu competitiv;
  • Pachet de beneficii atractiv;
  • Mediu de lucru dinamic și prietenos.
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 1 Mai 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.