Gratis

Chef de partie / Bucatar

LE MANOIR

Candidatul Ideal

În curând, grupul Le Manoir alături de chef Daniel Pălici, deschide Restaurant Epicurian, un nou concept de bucătărie creativă situat pe strada Episcopiei nr. 3, în imediata apropiere a Ateneului Român.
Căutăm un nou coleg pasionat, talentat și entuziasmat în echipa noastră pentru postul de Chef de partie!

Ce așteptăm de la tine:
  • Experiență în bucătărie de minim 2 ani - Experiența în bucătăria Fine Dining reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe despre gastronomie și tehnici de gătit;
  • Capacitatea de a lucra atât individual, cât și în echipă;
  • Abilitatea de a respecta instrucțiunile primite de la bucătarul Chef și de a urma rețetele pregătite de echipa Epicurian;
  • Un simț estetic dezvoltat este apreciat;
  • Capacitatea de a-și împărtăși pasiunea și povestea culinară;
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel conversațional.

Descrierea jobului

Ce îți oferim:
  • Un pachet salarial competitiv care recunoaște talentul și dedicarea ta în bucătărie
  • Abonament medical la o clinică privată
  • Oportunități de dezvoltare profesională în cadrul grupului
  • Un mediu de lucru plin de pasiune și energie, alături de o echipă tânără și creativă.
Aplică acum și fii parte din povestea noastră epicuriană!

Povestea Le Manoir începe în 2004, cu misiunea de a promova în România cele mai rafinate mărci de gastronomie și vinuri din întreaga lume. Suntem o companie cu capital românesc, și ne dedicăm în continuare acestei misiuni, de a face disponibile clienților noștri produse și experiențe gastronomice și de ospitalitate, prin intermediul magazinelor și al restaurantelor noastre.

Din Grupul Le Manoir fac parte magazinele Comtesse du Barry și Le Manoir Gourmet Market, restaurantul Relais & Châteaux Le Bistrot Français și lodge-ul Carpathian Estate.
Pasiunea noastră pentru calitate și rafinament ne ghidează în fiecare detaliu și în fiecare experiență pe care o oferim.

Alături de noi, vei descoperi o lume în care bucuria mâncărurilor și a vinurilor fine se îmbină cu autenticitatea și eleganța. Așadar, hai să ne cunoaștem mai bine și să trăim împreună această călătorie în lumea luxului gastronomic!
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024