Publicat 11 Ian 2017 | Expiră 11 Feb 2017

Casier Punct de Ridicare Arad

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

Cautam o persoana cu abilitati de comunicare avansate si o puternica orientare catre client. Daca te incadrezi in cerintele de mai jos te invitam sa aplici:
• Studii medii sau superioare de specialitate
• Experienţă pe o pozitie similara 1 an
• Personalitate deschisa, comunicativa, proactiva, orientare catre rezultate
• Orientare catre client si abilitatea de a solutiona problemele clientilor
• Cunostiinte operare computer

Descrierea jobului

Receptia de la curier a coletelor ce vor fi colectate de catre clienti
• Inregistrarea in ERP a coletelor primite in punctul de preluare a marfii
• Depozitarea coletelor in spatiile special amenajate, respectand instructiunile si standardele de depozitare
• Incasarea contravalorii coletelor conform facturii/bon fiscal în numerar sau cu alte instrumente de plată
• Operarea în baza de date a informatiilor despre client si status comanda
• Listarea şi eliberarea facturilor de vânzare
• Emiterea zilnica, la încheierea programului a rolei jurnal, privind încasările efectuate prin numerar şi card bancar
• Verificarea concordanţei dintre total sume operate cu numerar şi total sume incasate efectiv
• Intocmirea zilnica la încheierea programului a monetarului şi foii colective de încasări
• Predarea zilnica, la sfârşitul programului a numerarul încasat precum şi instrumentele de plată primite
• Adopta permanent o atitudine corecta, amabila, comerciala in fata clientilor.

elefant.ro este una dintre cele mai mari destinații de shopping online cu peste 2 milioane de colete livrate și 6 ani de activitate.

Casier Punct de Ridicare Arad  -  elefant.ro

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă