Gratis

Camerista

International Hospitality And Advisory Services S.R.L.
6 poziții

Candidatul Ideal

Meseria de cameristă nu este deloc una ușoară, mai ales că trebuie să fii foarte atentă la detalii și să ai o rezistență fizică sporită. În plus, trebuie să respecți politicile hotelului la care ești angajată și să îți faci treaba cat mai bine, ținând cont de cerințele celor mai exigenți clienți.
Pentru a lucra pe post de cameristă, va trebui, în primul rând, să știi să faci curățenie, să speli, să folosești diferite electrocasnice și produse dedicate acestor activități.
Pe de altă parte însă, la fel ca orice altă meserie, și cea de cameristă are minusurile ei.

Descrierea jobului

Responsabilitati si sarcini:

Munca unei cameriste este aceea de a avea grija si de a pune la dispozitie tot ceea ce este necesar pentru camerele de hotel si in alte zone din hotel, destinate oaspetilor.

Sarcini:
  • sa curete camerele, holurile si alte incaperi, manual sau folosind echipament de curatenie;
  • sa curete si sa dezinfecteze baile;
  • sa schimbe asternuturile in camere;
  • sa schimbe sapunuri, sampoane, geluri de dus, prosoape, precum si alte produse necesare;

Responsabilitatile postului:

In raport cu aparatura si materialele utilizate: aspiratoare, maturi mecanice, stergatoare de praf, prosoape, detergenti etc.
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024