Gratis

Call Center Operator - Credite Ipotecare

AMICredit
5 poziții

Candidatul Ideal

AMICredit își mărește echipa de profesioniști!

Ce ar trebui să ai?
- studii superioare finalizate;
- 1 an experiență în domeniu bancar sau imobiliar reprezinta un avantaj;
- abilitatea de a învăța rapid lucruri noi ;
- abilitatea de a lucra simultan cu clienți multipli;
- aptitudini de comunicare și organizare excelente;
- atitudine “can do”;
- cunoștințe avansate despre procesul de creditare în cazul creditelor ipotecare;
- aptitudini avansate de vânzare și prezentare.

Descrierea jobului

Ce ne dorim de la tine?
- să vinzi produsele și serviciile băncii, urmărind îndeplinirea obiectivelor personale;
- să identifici potențialii clienți și să dezvolți continuu portofoliul propriu;
- creșterea satisfacției clienților prin dezvoltarea și menținerea unui parteneriat de calitate cu aceștia;
- să promovezi imaginea companiei în segmentul vizat;
- să administrezi eficient relațiile cu clienții, să coordonezi și să supervizezi întregul proces de acordare a unui credit ipotecar - colectare documente, analiză, aprobare, etc;
- să te asiguri că verifici și respecți procedurile de KYC - cunoaște-ți clientul!
- să dezvolți pe termen lung și să administrezi profesionist parteneriatele cu dezvoltatorii imobiliari și agențiile imobiliare;
- să oferi suport tuturor departamentelor implicate;
- să te informezi în permanență despre evoluțiile/tendințele pieței pentru a contribui proactiv la identificarea/valorificarea oportunităților.

Ce îți oferim?
- un venit net format din salariu fix competitiv și bonusuri, la care se adaugă în funcție de performanțe, bonusuri de vânzări, concursuri și provocări frecvente;
- training de pregătire profesională prin Școala de Banking al AMICredit (concept unic pe piață);
- plan de carieră și posibilități reale de avansare;
- program 09:00AM - 05:30PM.

Suntem nerăbdători să te cunoaștem și să te primim în familia AMICredit.
Aplică acum și te vom contacta pentru programarea unei întâlniri în care să ne cunoaștem mai bine.

AMICredit este o companie de consultanță financiară, importantă pe piața intermedierilor de credite din România. Suntem prezenți în piața intermedierii de credite din 2008. În timp, datorită profesionalismului, seriozității și dedicării 100% în ceea ce facem, am devenit unul din cei mai importanți parteneri ai băncilor și un real ajutor pentru clienții ce apelează la serviciile noastre.
Activitatea de vânzări produse financiar-bancare, se desfășoară în două moduri, și anume :
- vânzări prin telefon, în care clienții sunt contactați telefonic pentru consultanță și creditare.
- vânzări directe, în care consultanții au întâlniri directe cu angajații companiilor sau instituțiilor publice pentru a-i consilia și a găsi soluții de creditare potrivite acestora.
“Amicul planurilor tale” – este sloganul după care ne ghidăm activitatea zi de zi. Vrem să-ți înțelegem dorințele și nevoile și apoi, prin prisma experienței pe care o avem, să venim în ajutorul tău cu o soluție personalizată.

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024