Gratis

Cadru tehnic PSI

SC FRIGOGLASS ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Frigoglass Romania angajeaza Cadru tehnic PSI in cadrul departamentului Quality & HSE.

Rolul principal:
Organizarea, implementarea si monitorizarea activitatilor de prevenire si stingere a incendiilor si a serviciului privat pentru situatii de urgenta.

Responsabilitati:
Realizeaza instruirea introductiv generala (PSI) pentru noii angajati si asigura testarea cunostintelor dobandite in urma instruirii;
Realizeaza instruirea la locul de munca pentru personalul administrativ;
Intocmeste si comunica tematica de instruire la locul de munca si periodica pentru toate departamentele;
Participa la instruirile periodice, se asigura de efectuarea lor si valideaza fisele PSI;
Participa la evaluarea factorilor de risc de accidentare si imbolnavire profesionala;
Efectueaza audituri HSE in toate departamentele si informeza persoanele relevante;
Mentine actualizate actele de autoritate conform prevederilor legale in vigoare;
Intocmeste si actualizeaza instructiuni proprii pentru: prevenirea incendiilor, substante si amestecuri periculoase;
Intocmeste si mentine la zi evidenta dispozitivelor de detectie, alarmare si stingere;
Este responsabil cu verificarea lunara a mijloacelor de stingere;
Participa la reviziile periodice ale dispozitivelor de detectie si alarmare organizate impreuna cu prestatorii de servicii autorizati;
Întocmeşte si actualizeaza documentele de organizare şi funcţionare a activităţii serviciului privat pentru situatii de urgenta;
Responsabil pentru planificarea activitatii de pregătire a personalului serviciului privat pentru situatii de urgenta;
Asigură respectarea prevederilor actelor normative specifice în vigoare;
Organizează activitatea de prevenire;
Asigura patrimoniul serviciului privat, modul de exploatare, întreţinerea, evidenta si controlul materialelor din dotare;
Conduce acţiunile de intervenţie în limita competenţelor stabilite;
Intocmeşte rapoartele de intervenţie;
Efectueaza evaluarea si instruirea furnizorilor externi care executa lucrari de prestari servicii pe teritoriul companiei;
Participa la sedintele de CSSM, PSI, Protectia mediului;
Participa la gestionarea bugetului pe parte de HSE.

Descrierea jobului

Calificari si experienta necesara:
Studii superioare, de preferat in domeniul tehnic;
Minimum 3 ani experienta intr-o pozitie similara intr-o companie ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄de productie;
Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Bune aptitudini de planificare si organizare;
Cunostinte avansate de operare calculator: Microsoft Excel, Word, PowerPoint;
Limba engleza – nivel mediu.

Frigoglass is the global leader in Ice Cold Merchandisers (ICM). We provide our customers with a complete range of innovative merchandising solutions which uniquely position and promote their brands for consumers around the world.

Frigoglass supplies Ice Cold Merchandisers (beverage coolers) to soft drinks and alcoholic beverage companies across five continents. Our market-leading products combined with our commitment for consistent, superior after-sales support, has allowed us to build and continuously develop long standing partnerships with our customers, who include leading brand owners in the 100 countries that we serve globally.

Our innovative coolers enhance our customers’ beverage branding at the point of sale and drive increased consumption. In parallel to maximizing merchandising opportunities for our customers, we are committed to providing increasingly environmentally friendly product solutions which enable our customers to meet ambitious sustainability and carbon emission reduction targets.

The Company's production units are located in: Romania, Russia, Greece, India, Indonesia, South Africa and Nigeria.

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 15 Iun. 2024