Gratis

Buyer

Preturi Pentru Tine S.R.L.

Candidatul Ideal

Cautam Specialist achizitii (Buyer) entuziast, organizat si dornic de o noua provocare profesionala. In acest rol veti selecta o gamă larga de produse ce va fi achizitionata pentru a fi vanduta in magazinele PPT.

Va trebui să luați în considerare mai mulți factori atunci când luați decizii de achizitionare, inclusiv cererea clienților, prețul, calitatea și disponibilitatea. Alte aspecte importante pe care va trebui sa le luati in considerație sunt tendințele pieței, politicile companiei și bugetele stabilite.

De asemenea, veți achizitiona produse noi și veți reevalua articolele existente pentru a vă asigura că produsele rămân competitive. Înțelegând pe deplin nevoile clienților, veți maximiza profiturile și veți oferi o gamă de mărfuri viabilă din punct de vedere comercial la prețuri competitive.

Profilul pe care il cautam:
  • Experienta de minim 1-2 ani intr-o pozitie similara (constituie un avantaj);
  • Disponibilitate de a calatori in strainatate (35% din timp);
  • Cunostinte medii de limba engleza si Microsoft Office (Excel-in mod special);
  • Perspicacitate matematica pentru o buna planificare a marjei si a gamei de produse;
  • Bune abilitati de comunicare, negociere si de a dezvolta relatii bune la toate nivelurile organizatiei;
  • Abilitatea de a construi si mentine parteneriate cu furnizorii;
  • Foarte buna organizare si capacitate de prioritizare a volumului de munca;
  • Flexibilitate si adaptare in functie de circumstantele mediului de afaceri;
  • Autonomie in organizarea sarcinilor specifice;
  • Atentie sporita la detalii, operativitate si orientare catre performanta.
Valorile noastre: Frugalitate, Responsabilitate, Proactivitate, Imbunatatire continua, Integritate.

Descrierea jobului

In cateva cuvinte, responsabilitatile acestui rol:
  • Gestionarea si dezvoltarea gamei de produse alocate;
  • Deplasarea in strainatate pentru a selecta produsele in vederea achizitionarii;
  • Negocierea conditiilor contractuale cu furnizorii din diferite tari;
  • Responsabil de mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu furnizorii;
  • Asigura interfata cu furnizorii pentru toate aspectele legate de produse, livrare, termene, pret, etc;
  • Analizeaza si monitorizeaza gama de articole, actiunile comerciale si proiectele implementate;
  • Colaboreaza cu celelalte departamente si transmite catre acestea, in functie de necesitati, informatii legate de comenzi;
  • Analizeaza si centralizeaza comenzile date si urmareste procesul pana la livrarea finala, asigurandu-se de conformitatea marfii in raport cu specificatiile din comanda;
  • Intocmeste rapoarte specifice activitatii desfasurate.

Ce oferim:
  • Mediu de lucru dinamic si flexibil;
  • Salariu fix, tichete de masa, abonament medical;
  • Tichete cadou (Paste si Craciun);
  • Prime/bonusuri in functie de performantele financiare ale companiei;
  • Program de lucru in regim hibrid;
  • Oportunitatea de a calatori in tari de culturi diferite cu diurna oferita pe toata perioada calatoriei.

Cu o experiență de 15 ani pe piață și o prezență în 2 țări, Prețuri Pentru Tine este cel mai mare discounter românesc de îmbrăcăminte, încălțăminte și accesorii pentru moda de zi cu zi. Cu peste 160 de magazine în România si Republica Moldova și peste 700 de angajați, PPT Prețuri Pentru Tine aduce în viața clienților produse vestimentare la prețuri accesibile, în magazine de proximitate în orașele mici și medii. Cifra de afaceri pentru 2022 este de aprox 30 mil. EUR, compania ajungând la peste 15 mil. produse vestimentare și de încălțăminte vândute în unitățile proprii.

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024