Gratis

BUYER

Honest General Trading SRL

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Buyer care să se alăture echipei noastre.

* Experiență anterioară pe o poziție similară (achiziții produse non-food);
* Bune abilitati de comunicare, negociere si de a dezvolta relatii bune la toate nivelurile organizatie;
* Abilitatea de a construi si mentine parteneriate cu furnizorii;
* Foarte buna organizare si capacitate de prioritizare a volumului de munca;
* Studii profil economic / tehnic constituie un avantaj;
* Cunoștințe SAP / Oracle EBS constituie un avantaj;
* Cunoștințe MS Office la nivel avansat;
* Cunoștințe de limbă engleză nivel mediu / avansat.

Descrierea jobului

* Gestionarea si dezvoltarea gamelor de produse alocate;
* Negocierea contractelor si conditiilor contractuale cu furnizorii pentru segmentul alocat;
* ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈Responsabil de mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu furnizorii;
* Asigura interfata cu furnizorii pentru toate aspectele legate de produse, livrare, termene, pret, retururi, neconformitati etc;
* Analizeaza si monitorizeaza gama de articole, actiunile comerciale si proiectele implementate;
* Achizionarea de bunuri si servicii utilizand cele mai bune practici, abordari si tehnici de cumparare;
* Evalueaza furnizorii in baza unor criterii obiective cu scopul de a aplica politica si strategia companiei;
* Analizeaza si monitorizeaza gamele de produse, actiunile comerciale si proiectele impementate inperimetrul sau;
* Colaboreaza cu celelalte departamente si livreaza catre acestea, in functie de necesitati, a informatiilor legate de comenzi si filtrarea lor pe proiecte;
* Analizeaza si centralizeaza comenzile date si urmareste procesul pana la livrarea finala, asigurandu-se de conformitatea marfii in raport cu specificatiile din comanda.

Beneficii
* Salariu competitiv si bonusare in functie de realizarile societatii
* Stabilitate
* Mediu de lucru dinamic si modern
* Oportunitati de dezvoltare profesionala

O companie puternica,in continua dezvoltare,infiintata in 1994 si care in prezent se numara printre cei mai importanti importatori si distribuitori, la nivel national,pe game de produse foarte variate: unelte si scule de mana,unelte si masini electrice,materiale electrotehnice,obiecte si materiale sanitare,scule si unelte pentru constructii si gradinarit, de lucru este prietenos,cei peste 350 angajati, reprezinta o echipa in care provocarile personale se imbina cu cele globale,iar procesul de crestere prin care compania trece in momentul de fata ofera oportunitati foarte bune de evolutie pentru persoanele cu aspiratii inalte de dezvoltare profesionala.

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024