Publicat 06 Ian 2017 | Reactualizat 13 Ian 2017 | Expiră 06 Feb 2017

Buyer intracomunitar, extracomunitar

1 post

Candidatul ideal

- Cunoştinţe foarte bune de operare Excel;
- Limba engleză avansat – nivel comercial (vorbit, scris, citit);
Se va aprecia :
- Cunoaşterea tipurilor de documente implicate in operaţiunile de import-export;
- Cunoaşterea regulilor internaţionale privind transportul de mărfuri, condiţiile de livrare, condiţiile de plată;
- Cunoaşterea legislaţiei vamale romaneşti ;
- Cunoştinţe de comerţ internaţional ;

Descrierea jobului

- Reprezinta firma în relatia cu furnizorii externi pentru probleme de import-export;
- Negocierea de contracte, preturi, conditii de livrare si transport, obtinerea diverselor certificate (de calitate, conformitate, etc)
- Asigura logistica în relatiile companiei cu alte firme pentru problemele de import-export;
- Organizeaza operatiunile vamale, asigura respectarea regulilor de întocmire a documentelor specifice si efectuarea corecta a calculului taxelor vamale in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Asigura relatia cu organele vamale, comisionari vamali si firme de transport;
- Asigura întocmirea situatiei lunare a achizitiilor (defalcata pe furnizori) si elaboreaza diverse rapoarte de specialitate;
- Asigura pastrarea documentelor justificative / registrelor în cadrul compartimentului cf. normelor în vigoare;
- Păstrează legătura cu furnizorii în ceea ce priveşte mărfurile comandate si nelivrate sau cele cu erori de fabricatie, etc. ;
- Realizeaza analize de stoc, rapoarte de previzionare , comenzi catre furnizorii externi.

Suntem echipa care administreaza de 10 ani site-ul de comert electronic www.evoMAG.ro care are in acest moment peste 120.000 produse active din domeniul IT&C, Telecomunicatii si FMCG.

Secretul si in acelasi timp succesul nostru sunt oamenii cu care lucram (motorul companiei) si clientii pe care ii pastram de-a lungul anilor prin punerea pe primul plan a nevoilor lor (produse de buna calitate, garantii rezolvate mereu in regim de urgenta, livrari cat mai rapide, pretul produselor cat mai bun).

In acest moment site-ul este vizitat zilnic de peste 50.000 de persoane iar baza de date numara peste 160.000 de conturi active.

Buyer intracomunitar, extracomunitar  -  evoMAG.ro

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă